VII Niedziela Wielkanocna Wniebowstąpienie Pańskie, 24.05.2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw majowych ku czci Matki Bożej. Codziennie o godz. 18.00 Msza św., a po niej Litania loretańska. W czwartki nabożeństwo majowe na zakończenie adoracji o godz. 18.00, a po nim Msza św. W Muszynce nabożeństwa majowe w środy i piątki po Mszy św. o godz. 16.30.
  2. Trwa również nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą przeżywać będziemy w przyszłą niedzielę.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.
  4. Przypominamy, że jeszcze przez dwa tygodnie trwał będzie Okres Wielkanocny. Zachęcamy tych, którzy jeszcze nie skorzystali z sakramentu pokuty i nie przyjęli Komunii św. wielkanocnej, aby to uczynili w najbliższych dniach. Spowiedź w naszym sanktuarium odbywa się codziennie w czasie mszy świętych zarówno rano jak i wieczorem.
  5. W dniu 27 czerwca planowana jest w naszej parafii uroczystość I Komunii świętej. Już dziś prosimy Was o modlitwę, by dzieci klas III, w tych trudnych warunkach, jak najlepiej przygotowały się do tego spotkania z Chrystusem Eucharystycznym.
  6. Bierzmowanie uczniów klas ósmych z naszej parafii odbędzie się 5.06.2020r. (piątek) o godz. 18.00 w parafii Św. Antoniego w Krynicy. W związku z tym spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00. Proszę by w spotkaniu wziął udział obowiązkowo przynajmniej jeden z rodziców. Kandydaci do bierzmowania, którzy przyjmowali sakrament chrztu świętego poza naszą parafią, proszeni są o dostarczenie zaświadczenia przyjęcia sakramentu chrztu z parafii, w której byli ochrzczeni. Prosimy rodziców o dopilnowanie tej kwestii. Zaświadczenie to należy przynieść na najbliższe spotkanie.
  7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego, Rycerza Niepokalanej i Promyczka Dobra.
  8. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na tacę na potrzeby parafii, również te składane do skarbony przy kościele oraz za ofiary w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymane porządku na cmentarzu.