VII Niedziela zwykła, 23.02.2020r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii 40-sto Godzinne Nabożeństwo Pokutne. Chcemy nim przepraszać Boga za nasze grzechy. Do południa adoracje między Mszami, natomiast po południu według następującego porządku:

12.30–13.30 adoracja mężczyzn – prowadzą Róże Różańcowe męskie

13.30–14.30 adoracja dzieci – prowadzą Siostry Zakonne

14.30–15.30 adoracja mieszkańców Muszynki

15.30–16.30 adoracja młodzieży – prowadzi Grupa Apostolska z Tylicza

16.30–18.00 adoracja kobiet – prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

Bardzo prosimy by na adorację dla dzieci przyszły wszystkie dzieci z klas I VI, natomiast na adorację dla młodzieży uczniowie klas VII i VIII oraz młodzież szkół średnich i starsza.

2. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00,17.00, w czasie których nastąpi posypanie głów popiołem. W Muszynce Msza Św. o godz. 16.00. W środę  składka przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

3. W czwartek od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą serdecznie zapraszamy.

4.W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej Msza święta, drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.

5.W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw Gorzkich Żali. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą świętą, a po nich msza św. z kazaniem pasyjnym. W Tyliczu Gorzkie Żale o godz. 17.30 i po nabożeństwie Msza Św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach w Muszynce na potrzeby zakrystii.

6.Ks. Mariusz uda się do chorych w sobotę od godz. 8.00.

7.Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się w środę po mszy św. popołudniowej.

8.Dziękuję za ofiary w kopertach, składane na sprzątanie naszej świątyni i utrzymanie porządku na cmentarzu.

9.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego

10. Ukazał się kolejny tom – tym razem rozważań Drogi Krzyżowej – napisany przez Księdza Prałata. Są w nim między innymi teksty Drogi Krzyżowej wykorzystywane w czasie parafialnych nabożeństw odprawianych w niedzielę palmową w naszej parafii. Ofiara za te rozważania – nie mniejsza niż 20 zł. Przypominamy, że wcześniej ukazały się już trzy tomy kazań: Maryjnych, Rekolekcyjnych i Pasyjnych, które również są do nabycia w zakrystii. Cały dochód ksiądz Prałat przekazuje na nasze sanktuarium, za co składam Mu serdeczne Bóg zapłać.

11.Caritas Diecezji Tarnowskiej zwraca się z prośbą o przekazanie 1% podatku na cele tej diecezjalnej instytucji. Ulotki informujące o sposobie przekazania tego podatku są do pobrania w przedsionku kościoła.

12.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Piotr Gałęziowski, zam. Muszynka i Angelina Szewczyk, zam. Krynica Zdrój (zap.II)

Marcin Grzyb, zam. Tylicz i Paulina Sawka, zam. Tylicz (zap.II)