VIII Niedziela Zwykła, 27.02.2022r.

1. Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii 40-sto Godzinne Nabożeństwo Pokutne. Chcemy nim przepraszać Boga za nasze grzechy. Do południa adoracje między mszami, natomiast po południu według następującego porządku:

12.30–13.30 adoracja mężczyzn – prowadzą Róże Różańcowe męskie

13.30–14.30 adoracja dzieci – prowadzą Siostry Zakonne

14.30–15.30 adoracja mieszkańców Muszynki

15.30–16.30 adoracja młodzieży – prowadzi Grupa Apostolska z Tylicza

16.30–18.30 adoracja kobiet – prowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

2. Przypominamy, że na adorację dla młodzieży obowiązkowo przychodzą uczniowie klas VII i VIII przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania. Proszę zabrać ze sobą indeksy.

3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

4. Z racji sytuacji na Ukrainie zachęcamy, by wesprzeć modlitwą różańcową naród ukraiński. Można to uczynić dołączając do „Sztafety Różańcowej”, którą rozpoczęliśmy w naszej parafii. Odwiedzając profil parafii na Facebooku należy wybrać dogodną dla siebie godzinę w czasie której należy odmówić jedną część Różańca za tych, którzy teraz walczą o wolność.

5. W środę rozpoczynamy Wielki Post. Środa Popielcowa rozpoczyna okres pokuty w Kościele i zarazem okres Komunii Wielkanocnej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych. Msze św. w Środę Popielcową o godz. 7.00, 9.00,17.00, w czasie których nastąpi posypanie głów popiołem. W Muszynce msza św. o godz. 16.00. W środęskładka przeznaczona jest na dzieła charytatywne prowadzone przez Caritas naszej diecezji.

6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku od jutra pół godziny przed mszą świętą wieczorną.

8. Do chorych Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.

9. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta, drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.

10. W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

11. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie nabożeństw Gorzkich Żali. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą świętą, a po nich msza św. z kazaniem pasyjnym. W Tyliczu Gorzkie Żale o godz. 17.30 i po nabożeństwie msza św. Ofiary składane na Gorzkich Żalach w Muszynce na potrzeby zakrystii.

12. Dyrektor SCESz w Tyliczu informuje o rekrutacji do Gminnego Przedszkola i zapisach dzieci do I klasy naszej szkoły od dnia 28.02.Wnioski do pobrania na stronie internetowej szkoły lub w sekretariacie szkoły.

13. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.

14. W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Anastazję Żygała i Barbarę Zwolennik. Pogrzeb śp. Barbary w poniedziałek o godz. 14.00 - pół godziny wcześniej różaniec.