Komunikat dotyczący niedzieli 21.06.2020r.!!!

W związku ze zniesieniem kwarantanny dla nas kapłanów, msze święte w Tyliczu w dzisiejszą niedzielę (tj. 21.06.2020 r.) będą mogły się odbywać zgodnie z planem, z udziałem wiernych.

Zwracamy się jednak z prośbą do osób, które mają jakąkolwiek wątpliwość co do swojego stanu zdrowia (ból głowy, brzucha, kości, stawów, podwyższona temperatura…, czy jakiekolwiek inne dolegliwości), by pozostały w domu i uczestniczyły w mszy św. poprzez transmisję internetową lub telewizyjną bądź radiową. Prosimy uczynić to w duchu odpowiedzialności za zdrowie swoje i innych.

Osoby, które obawiają się o swoje zdrowie również mogą pozostać w swoich domach i uczestniczyć w mszy św. dzięki transmisji.

Wszystkie wyżej wymienione osoby objęte są dyspensą Księdza Biskupa i nie mają obowiązku uczestniczenia w mszy św. pod grzechem ciężkim.

Wszystkich, którzy zdecydują się na uczestniczenie w mszach św. w kościele prosimy o bezwzględne dostosowanie się do zaleceń i próśb związanych z zasadami uczestnictwa w nabożeństwach. Prosimy o zachowanie odpowiedniej odległości od siebie, założenie maseczek na czas pobytu w kościele (jeśli ktoś nie jest w stanie przebywać w maseczce w kościele, prosimy by pozostał w domu) i cały czas – z jeszcze większym naciskiem prosimy – by przyjmować komunię świętą na rękę.

Bardzo proszę, by do czasu uzyskania wyników badań mieszkańcy Muszynki uczestniczyli w mszy św. TYLKO poprzez transmisję internetową, telewizyjną lub radiową.

Z chrześcijańskim pozdrowieniem

Ks. Piotr Fiksak