Wielkanoc, 31.03.2024r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Bardzo serdecznie witam wszystkich Rodaków, którzy przybyli do swoich rodzin, by wspólnie z najbliższymi przeżywać te najważniejsze dla wszystkich chrześcijan Święta.
  2. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę. Jutrzejsza składka na KUL i UP Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Przypominamy, że jutro po wszystkich mszach świętych poświęcenie samochodów.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  6. Do chorych Ksiądz Patryk uda się w sobotę od godz. 8.00.
  7. W sobotę na godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP. Jeśli będzie ładna pogoda udamy się w procesji różańcowej na Dróżki Maryjne.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  9. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia – po każdej mszy św. porannej przez cały tydzień odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w przyszłą niedzielę – po każdej mszy św.
  11. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  12. Pragnę poinformować Was wszystkich, że w tym tygodniu rozpoczną się prace przygotowujące teren pod budowę Tylickiej Golgoty. Czekamy na ostatnie pozwolenia, które umożliwią nam rozpoczęcie budowy. Czekamy również na wycenę kosztów tej inwestycji. Gdyby, ktoś z Rodaków chciał wesprzeć dzieło budowy Golgoty, to przy skarbonie przed kościołem oraz w przedsionku zabytkowego kościoła są ulotki z przekazem pocztowym na ten cel. Z góry składam serdeczne Bóg zapłać za wszelką pomoc i ofiarność. Proszę Was również o modlitwę, by to dzieło budowy Golgoty, które podejmujemy udało się z Bożą i ludzką pomocą zrealizować.

Adrian Pogrzeba, zam. Tylicz i Karolina Michalik, zam. Nowy Sącz (zap.III)

Gabriela Ciołkiewicz, zam. Tylicz i Wiktor Burtan, zam. Lubień (zap.II)

Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do jak najowocniejszego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Prałatowi za przewodniczenie liturgii Wielkiego Czwartku i wygłoszone Słowo Boże. Ks. Patrykowi i Liturgicznej Służbie Ołtarza za przygotowanie liturgii całego Triduum, Siostrze Lucynie za pomoc w przygotowaniu liturgii w ciągu Triduum. Szczególne podziękowanie dla Siostry Wandy za pięknie przygotowane Ciemnice, Grób i wystrój prezbiterium oraz tym, którzy Siostrze pomagali: Piotr Szmulkis, Ryszard Czop, Andrzej Kieblesz. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Panom śpiewającym Pasję, DSM, Grupie Apostolskiej i tym, którzy prowadzili adoracje. Dziękuję Strażakom z Tylicza i Muszynki, za czuwanie przy Grobie Pańskim, wszystkim niosącym feretrony w czasie procesji rezurekcyjnej. Bardzo serdecznie dziękuję również wszystkim Wam Kochani Parafianie za liczne uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w adoracjach. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was wszystkich potrzebnymi łaskami. Niech błogosławi w codziennych trudach i daje nadzieję naszego zmartwychwstania. Niech te Święta staną się okazją do pogłębienia życzliwości i miłości w rodzinach, sąsiedztwie i we wzajemnych kontaktach.