WNIEBOWZIĘCIE NMP, 15.08.2021r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów na wszystkich mszach świętych.
  3. Dziękujemy Księdzu Romanowi – naszemu Rodakowi – za skierowane dziś do nas Boże słowo. Przypominam, że dzisiejsza składka przeznaczona jest dla Ks. Romana na cele misyjne.
  4. We wtorek wspomn. Św. Jacka, kapłana.
  5. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  6. W czwartek godzinę przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek wspomn. Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  8. W sobotę wspomn. Św. Piusa X, pap.
  9. We wtorek wyrusza z XXXIX Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Ze względu na ograniczenia pandemiczne ma ona charakter sztafetowy – podobnie jak w zeszłym roku codziennie trzy kolejne grupy będą pielgrzymować na Jasną Górę, a 25 sierpnia wszystkie grupy spotkają się w Częstochowie, by wspólnie wejść przed oblicze Matki Bożej Częstochowskiej. Pamiętajmy w naszych modlitwach o uczestnikach tej pielgrzymki, a zwłaszcza o pielgrzymach z naszej parafii.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  12. Sołtys wraz z Radą Sołecką zapraszają wszystkich mieszkańców parafii oraz Gości na Festyn Rodzinny w dniu 21.08.2021 (sobota) od godz. 16.00 na Stadionie Sportowym. Organizatorzy zapraszają artystów, malarzy, rzeźbiarzy, rękodzielników oraz wszystkich, którzy pragną pochwalić się swoimi wyrobami do wystawieni, z możliwością sprzedaży swoich wyrobów i produktów.