X Niedziela Zwykła, 06.06.2021r.

1. Trwa oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Msze święte z procesją dookoła kościoła codziennie o godz. 18.00. Dzisiaj procesja po mszy św. o godz. 11.15. W czwartek zakończenie oktawy i tradycyjne błogosławieństwo dzieci oraz wianków.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy tym, którzy przygotowali piękne ołtarze na procesję Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy osobom niosącym feretrony, strażakom i pocztom sztandarowym OSP z Tylicza i Muszynki. Dziękujemy dziewczynkom sypiącym kwiatki i chłopcom dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, LSO, DSM, a także wszystkim za liczny udział w procesji.
  3. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to zarazem Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  5. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  6. W imieniu swoim i Ks. Prałata pragnę podziękować za przygotowanie naszego kapłańskiego jubileuszu. Dziękujemy, za wszystkie dobre słowa wypowiedziane w formie życzeń, za jubileuszowe upominki, a przede wszystkim za modlitwy i zamówione msze święte w naszej intencji. Dziękuję również młodzieży, na czele z Ks. Mariuszem za przygotowanie okolicznościowego przedstawienia. Wraz z księdzem Prałatem zapewniamy, że będziemy spłacać ten dług wdzięczności modlitwą w Waszej intencji.
  7. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego
  9. Przypominamy, że w zakrystii są do nabycia obrazki z Matką Bożą Tylicką oraz wszystkie 7 tomów kazań Ks. Prałata.
  10. Przypominamy o przestrzeganiu w naszej świątyni zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek, zachowanie dystansu i zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę.
  11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Joanna Kolańczyk; zam. Tylicz i Daniel Bomba; zam. Witowice Górne (zap.II)

Szczepan Florek; zam. Tylicz i Oksana Deshko; zam. Kraków (zap.I)

Marta Miejska; zam. Tylicz i Filip Kamiński; zam. Nowy Sącz (zap.I)

Bóg odwołał do wieczności śp. Romana Reńskiego z ul. Polnej. Pogrzeb odbędzie się we wtorek   o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłego.