XI Niedziela Zwykła, 13.06.2021r.

1. Przeżywamy XI niedzielę zwykłą w ciągu roku. Dzisiaj po wszystkich mszach świętych zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  2. Jutro wspomnienie. Bł. Michała Kozala, bpa i męcz.
  3. We wtorek przypada 9 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o osobie naszego Pasterza.
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek wspomnienie Św. Brata Alberta.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Diecezjalne Święto Rodziny.
  7. Trwa miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zachęcamy do odmawiania Litanii do Serca Pana Jezusa. W kościele litania odmawiana jest codziennie po mszy św. wieczornej.
  8. Jak zapewne słyszeliśmy zostały zniesione kolejne obostrzenia dotyczące liczby wiernych podczas nabożeństw w kościele. Od dziś w świątyni może być zajęta połowa miejsc. Do ilości wiernych w kościele nie są wliczane osoby zaszczepione.
  9. W związku ze zniesieniem większości obostrzeń Biskupi Polscy podjęli decyzję o zniesieniu od 20.06.2021 r. dyspensy co do uczestnictwa we mszy św. niedzielnej. Oznacza to, że od przyszłej niedzieli każdy z wierzących ma obowiązek pod grzechem ciężkim uczestniczyć w kościele we mszy św. w niedziele i uroczystości.
  10. W dalszym ciągu przypominamy o przestrzeganiu w naszej świątyni zasad sanitarnych. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek, zachowanie dystansu i zachęcamy do przyjmowania komunii św. na rękę.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego
  13. Przypominamy, że w zakrystii są do nabycia obrazki z Matką Bożą Tylicką oraz wszystkie 7 tomów kazań Ks. Prałata.
  14. Bóg odwołał do wieczności śp. Andrzeja Wnęka. Pogrzeb odbędzie się w środę o godz.15.00. Pół godziny wcześniej różaniec.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Joanna Kolańczyk; zam. Tylicz i Daniel Bomba; zam. Witowice Górne (zap.III)

Szczepan Florek; zam. Tylicz i Oksana Deshko; zam. Kraków (zap.II)

Marta Miejska; zam. Tylicz i Filip Kamiński; zam. Nowy Sącz (zap.II)

Paweł Stasik, zam. Tylicz i Karolina Krężel, zam. Frycowa (zap.I)