XI Niedziela Zwykła, 18.06.2023r.

1. Zakończyła się oktawa Uroczystości Bożego Ciała. Bardzo serdecznie dziękuję za naprawdę liczny udział w mszach popołudniowych i procesjach. Wszystkim, którzy brali w nich udział składam serdeczne Bóg zapłać.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W piątek zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. z tej okazji w piątek o godz. 9.00 w Tyliczu, a o godz. 10.00 w Muszynce. Zachęcamy dzieci i młodzież do przystąpienia do sakramentu pokuty. Zakończmy ten rok szkolny i katechetyczny w Bogiem w sercu. Prosimy rodziców o dopilnowanie, by dzieci skorzystały z tego sakramentu. Spowiedź codziennie w trakcie nabożeństw.
  5. W sobotę uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
  6. Z racji zbliżającego się odpustu parafialnego Ks. Patryk uda się do chorych w najbliższąsobotę od godz. 8.00. Będzie to zarazem wizyta z racji zbliżającego się I piątku lipca. Zachęcamy chorych do skorzystania nie tylko z sakramentu eucharystii, ale również z sakramentu pokuty.
  7. Bardzo serdecznie dziękuję pewnej osobie za ufundowanie nowych dzwonków, które służyć będą przy sprawowaniu liturgii zarówno w Tyliczu jak i w Muszynce. Zostały zakupione trzy takie dzwonki: dwa dla Tylicza i jeden dla Muszynki. Koszt jednego dzwonka to ponad 800 zł. Składam serdeczne Bóg zapłać za ten dar.
  8. Pragnę poinformować również, że za dar ołtarza złożony przez dzieci pierwszokomunijne z zeszłego i obecnego roku został zakupiony nowy komplet lekcjonarzy mszalnych i kryształowe ampułki. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać za ten dar.
  9. Przypominamy, że ukazał się kolejny tom kazań Ks. Prałata – podejmujący temat modlitwy i Dekalogu. Można go nabyć w zakrystii – ofiara nie mniejsza niż 20 zł. Zachęcamy do zakupienia.
  10. Parafia MBNP w Krynicy - Zdroju, w dniu parafialnego Odpustu (tj. 25.06 – w przyszłą niedzielę) zaprasza na Festyn Parafialny, który rozpocznie się o godz. 14.00.
  11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.

Waldemar Stefański, zam. Tylicz i Gabriela Mazur, zam. Biecz (zap.III)