XII Niedziela Zwykła, 21.06.2020 r.

1.Do końca miesiąca czerwca po mszy św. wieczornej nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

2.W środę Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

3.Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i cmentarza.

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

5.Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Maciej Kieblesz, zam. Tylicz i Paulina Gabryś, zam. Szczawnica (zap.II)

Wojciech Bryl, zam. Kielce i Justyna Czop, zam. Tylicz (zap.II)

6. Jak zapewne wszyscy wiemy koronawirus nie ominął również naszej parafii. Nie jest to tajemnicą, że choroba dotknęła kilka osóbnaszej parafii, a ponad 200 osób zostało objętych kwarantanną. Proszę byśmy wszyscy nawzajem otoczyli się troską, modlitwą i słowem wsparcia, a powstrzymali się od słów krytyki. W związku z zaistniałą sytuacją funkcjonowanie parafii dalekie jest od normalnego. Musimy niestety nadal uczyć się żyć w takiej, coraz to nowszej rzeczywistości tym bardziej, że przed nami ważne wydarzenia parafialne.

Przed nami Uroczystość I Komunii Św. Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami dzieci klasy III. Jeśli rodzice wyrażą zgodę to I Komunia odbędzie się w sobotę o godz. 11.00, natomiast komunia św. dzieci, których rodzice nie zdecydują się na sobotni termin przystąpią do komunii w innym czasie.

Natomiast za tydzień w poniedziałek (29.06) przeżywać będziemy odpust w naszej parafii ku czci Św. Apostołów Piotra i Pawła połączony z Jubileuszem 25-lecia kapłaństwa O. Wacława Królikowskiego.

By te Uroczystości mogły odbyć się w jakiejkolwiek formie zależeć będzie w dużej mierze od Waszej odpowiedzialnej postawy. Dlatego serdecznie proszę o bezwzględne stosowanie się do próśb i zaleceń władz państwowych oraz ogólnie przyjętych norm zachowania, wszędzie gdziekolwiek się znajdujemy – również w kościele. Dotyczy to zachowania odległości od siebie, używania maseczek, a jeśli ktoś odczuwa jakąkolwiek nawet najmniejszą dolegliwość (ból brzucha, głowy, gardła, stawów, pieczenie oczu – dosłownie jakąkolwiek dolegliwość), lub nie jest w stanie w maseczce przebywać w kościele - niech pozostanie w domu w duchu odpowiedzialności za siebie i za drugiego człowieka. Jak sami zauważyliście, czasem wystarczy jedna chora osoba by sparaliżować działalność parafii czy nawet całej miejscowości. I jeszcze raz z wielka mocą proszę by Komunię Św. w kościele przyjmować na rękę, tak jak zdecydowana większość czyniła to do tej pory. Wiele osób wypowiadało słowa uznania pod Waszym adresem, że jesteście tak zdyscyplinowani w tym względzie. Nie wykluczone, że ta konsekwencja sprawiła, że dziś w parafii mamy kilka osób chorych, a nie kilkadziesiąt czy kilkaset. Jeszcze raz dziękuję za to zdyscyplinowanie i wciąż o nie proszę.

7. Pragnę poinformować, że intencje mszalne z Muszynki będą odprawiane do końca czerwca w kościele w Tyliczu.

8. W związku z sytuacją epidemiologiczną, nie będzie mszy św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.