XIII Niedziela Zwykła, 02.07.2023r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością tę uroczystość. Dziękuję dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom w strojach pierwszokomunijnych, osobom niosącym feretrony, DSM, LSO i wszystkich wiernych za tak liczny udział w mszach świętych, a zwłaszcza podczas sumy odpustowej. Bóg zapłać!
  3. Jutro święto Św. Tomasza, Apostoła.
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź codziennie przed mszą św. wieczorną. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  7. Przez cały miesiąc lipiec po mszy św. popołudniowej odmawiać będziemy Litanię do Krwi Najświętszej.
  8. Można już zapisywać się na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 17-25.08.2023 r. Zapisów można dokonywać w kancelarii parafialnej lub na spotkaniu przedpielgrzymkowym, o terminie którego będziemy informować. Koszt pielgrzymki to 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób następna płaci 150 zł, a kolejne po 100 zł.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.
  11. W zakrystii są do nabycia książki opisujące staż kleryków z WSD z Tarnowa  w Republice Środkowej Afryki. Są w niej również zdjęcia z pobytu, między innymi u naszego Rodaka Ks. Romana. Zachęcam do zakupienia. Cena 35 zł.
  12. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich bardzo serdecznie dziękuje za złożone ofiary przy zakupie ciast w dniu odpustu. Ofiary te, jak już informowaliśmy zostaną przekazane Ks. Romanowi Markowi na cele misyjne.

Agnieszka Plata, zam. Muszynka i Tomasz Wiklowski, zam. Szymbark (zap.II)

Paulina Ciołkiewicz, zam. Tylicz i Mateusz Macholla, zam. Godziszewo (zap.I)