XIII Niedziela Zwykła, 28.06.2020 r.

1.Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła, to zarazem Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Msze św. jutro jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na sumę odpustową wraz z procesją o godz. 11.15. w czasie której świętować będziemy jubileusz 25-lecia kapłaństwa naszego Rodaka Ojca Wacława Królikowskiego.

O godz. 11.15 będzie krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony tajemnicy kapłaństwa i po nim rozpocznie się msza św. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, osoby niosące feretrony, DSM, LSO i wszystkich wiernych. Jutro popołudniu i we wszystkie niedziele wakacji msza św. popołudniowa będzie odprawiana w zabytkowym kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. Wczoraj, po długim oczekiwaniu, 19 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpiło do I Komunii Św. Pozostała piątka dzieci przystąpi w późniejszym terminie - wynika to z różnych sytuacji – zwłaszcza związanych z pandemią koronawirusa. Już teraz pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim dzieciom i ich rodzicom za dar materialny jaki złożyli dla parafii w wysokości 1000 złotych, za który zostały zakupione 4 świece ołtarzowe i baner, który będzie wykorzystywany jako element dekoracyjny do Grobu Bożego.

3. W miniony piątek uczniowie zakończyli kolejny, jakże wyjątkowy i trudny rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy Bogu za szczęśliwie przeżyty czas edukacji, a dziękując prośmy o szczęśliwy, zdrowy i bezpieczny czas wakacji. Jednocześnie przypominamy wszystkim uczniom, że czas wakacji w szkole nie jest czasem wolnym od Pana Boga i praktyk religijnych.

4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

5. W czwartek święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej.

6. W piątek święto Św. Tomasza, Apostoła

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku od wtorku pół godziny przed mszą św. popołudniową. W Muszynce w piątek msza św. o godz. 16.30, a od godz. 15.45 spowiedź w Muszynce.

8. Do chorych Ks. Mariusz uda się w czwartek od godz. 8.00.

9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi. Zapraszamy w sposób szczególny dzieci pierwszokomunijne. Natomiast rodziców dzieci pierwszokomunijnych prosimy o poniesienie feretronu w czasie tego nabożeństwa podczas procesji różańcowej.

10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

12. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Maciej Kieblesz, zam. Tylicz i Paulina Gabryś, zam. Szczawnica (zap.III)

Wojciech Bryl, zam. Kielce i Justyna Czop, zam. Tylicz (zap.III)

13. Informacja szczególnie dla mieszkańców Muszynki: Jutrzejsza msza św. z Muszynki za

+ Stanisława Załubskiego będzie odprawiona w innym terminie.