XIV Niedziela Zwykła, 04.07.2021r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. W miniony wtorek przeżywaliśmy w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci św. Ap Piotra i Pawła. Dziękuję wszystkim, którzy uświetnili swoją obecnością tę uroczystość. Dziękuję zwłaszcza tym, którzy uczestniczyli w procesji na Sumie Odpustowej: LSO, DSM, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, osobom niosącym feretrony, baldachim i chorągiew. Serdeczne Bóg zapłać.
  3. W dniu dzisiejszym po wszystkich mszach świętych prowadzona jest zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych podczas wichury na Sądecczyźnie w minionych dniach. Prosimy o ofiary na ten cel.
  4. Przez cały miesiąc lipiec po mszy św. popołudniowej odmawiać będziemy Litanię do Krwi Najświętszej.
  5. We wtorek wspomn. Bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  6. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  7. W czwartek wspomn. Św. Jana z Dukli.
  8. W czwartek godzinę przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W piątek po mszy św. popołudniowej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer „Promyczka dobra”.
  12. Sołtys, Rada Sołecka oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Jarzębinka” zapraszają na Tylicki Rynek – 10 lipca (tj. sobota) – na III Jarmark Tylicki. Rozpocznie się on o godz. 11.00 – część handlowa, a o godz. 13.00 – część artystyczna. Organizatorzy zapraszają wszystkich mieszkańców i Gości, a szczególnie artystów, rzemieślników, pszczelarzy oraz wszystkich, którzy pragną pochwalić się swoimi produktami i wyrobami.
  13. Od 01.04. do 30.09. na terenie całego kraju GUS prowadzi Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Gminne Biuro Spisowe w Krynicy Zdrój przypomina o obowiązku uczestnictwa z prowadzonym spisie. Można tego dokonać samodzielnie przez Internet lub w punkcie spisowym w Urzędzie Miejskim w Krynicy-Zdroju. Do osób, które nie spiszą się same dzwonić będą rachmistrzowie z telefonu rozpoczynającego się od numeru: 0-22/….. . Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń.
  14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Wojciech Radzik, zam. Muszynka i Justyna Bylica, zam. Wieliczka (zap.II)

Anna Woźniak, zam. Tylicz i Krzysztof Ażelonis, zam. Troksy (zap.I)

Małgorzata Hobora, zam. Tylicz i Michał Popielarz, zam. Jordanów (zap.I)