XIV Niedziela Zwykła, 05.07.2020 r.

1. W miniony poniedziałek przeżywaliśmy Uroczystość Odpustową w naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoim uczestnictwem uświetnili zwłaszcza sumę odpustową i jubileusz 25-lecia kapłaństwa Ojca Wacława Królikowskiego. Dziękuję Zespołowi „Pogranicze”, osobom niosącym feretrony, panom, którzy nieśli baldachim, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami, LSO, DSM, dzieciom pierwszokomunijnym i wszystkim uczestnikom uroczystości odpustowych.
  2. Jutro wspomn. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
  3. W środę wspomn. św. Jana z Dukli, kapł.
  4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W sobotę święto św. Antoniego, opata – patron Europy.
  7. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  9. W sobotę kolejne pięć dzieci przyjmie I Komunię Św. W związku z tym zapraszam na spotkanie dzieci i ich rodziców w środę po mszy św. wieczornej.
  10. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  11. W zakrystii są do nabycia foldery i książki o naszym sanktuarium oraz sześć tomów kazań zatytułowanych „ Z Tylickiej ambony”. Są to kazania wygłoszone w tutejszej parafii i nie tylko przez Księdza Prałata Mariana Stacha długoletniego proboszcza tylickiej parafii. Mogą one służyć jako praktyczna pamiątka do poczytania lub jako prezent np. dla znajomego kapłana. Zachęcamy do ich nabycia. Ofiary zebrane przy zakupie tych książek Ksiądz Prałat przeznacza na nasze sanktuarium – za co serdecznie Mu dziękuję.