XIX Niedziela Zwykła, 08.08.2021r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. W poniedziałek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męcz., patronki Europy.
  3. We wtorek święto Św. Wawrzyńca, diakona i męcz.
  4. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek Nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  7. W sobotę wspom. Św. Maksymiliana Marii Kolbego.
  8. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte jak w każdą niedzielę. Poświęcenie ziół i kwiatów po wszystkich mszach świętych. Kazanie w tym dniu wygłosi ks. Roman Marek, misjonarz w Republice Środkowej Afryki. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę będą przekazane Ks. Romanowi jako wsparcie w jego misyjnej posłudze. Już dziś dziękujemy za każdy dar serca.
  9. Dziękujemy także za ofiary złożone dzisiaj na UPJPII w Krakowie i Tarnowie, a także składane w kopertach na sprzątanie i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego
  11. Zapraszamy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która w tym roku odbędzie się w formie sztafetowej. Nasza grupa nr 23 pielgrzymuje dnia 23.08. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami – koszt dwukrotnego autokarowego wyjazdu wynosi 170 zł od osoby; dzieci do kl. VIII – 150 zł.
  12. Koncert w ramach Festiwalu im. Jana Kiepury odbędzie się w naszym sanktuarium w najbliższą sobotę o godz. 18.30. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców Tylicza, jak również wszystkich Gości.