XV Niedziela Zwykła, 12.07.2020 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XV niedzielę zwykłą w ciągu roku.
  2. Jutro wspomn. Św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji
  3. W środę wspomn. św. Bonawentury, bpa i dok. Kościoła.
  4. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek wspomn. Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
  6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W sobotę święto św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  8. W przyszłą niedzielę składka na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. „Idźcie” to hasło XXXVIII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej do Częstochowy, która rozpocznie się 17 VIII 2020 r. Eucharystią o godz. 7.30 sprawowaną w Katedrze Tarnowskiej a zakończy się 25 VIII na Jasnej Górze. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będzie przemierzało wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim lub innym kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.
  12. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.