XVII Niedziela Zwykła, 25.07.2021r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  3. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek wspomnienie św. Marty. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę wspom. Św. Ignacego z Loyoli;
  6. W niedzielę rozpoczynamy miesiąc sierpień tradycyjnie przeżywany w naszym Kraju jako miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do podjęcia jej w tym miesiącu.
  7. Dziękujemy za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie a także składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  8. Dzisiaj po każdej mszy świętej będą zbierane ofiary do puszek na poszkodowanych w czasie nawałnic w Polsce w Europie. Prosimy o ofiary na ten cel.
  9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  10. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie Kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.
  11. Zapraszamy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która w tym roku odbędzie się w formie sztafetowej. Nasza grupa nr 23 pielgrzymuje dnia 23.08. Szczegółowe informacje w gablocie parafialnej.
  12. Rachmistrz spisowy prowadzący Narodowy Spis Ludności pełni dyżur w każdą środę od 28 lipca do 18 sierpnia w godzinach od 16:00 do 18:00 w Wiejskim Domu Kultury w Tyliczu. Organizatorzy proszą, by nie zostawiać obowiązku spisowego na ostatnią chwilę i przypominają, że odmowa wzięcia udziału może grozić karą grzywny.