XVII Niedziela Zwykła, 26.07.2020r.

1.Przeżywamy dzisiajXVII niedzielę zwykłą w ciągu roku.

2.W piątek wspom. Św. Ignacego z Loyoli; w sobotę św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i doktora Kościoła.

3.W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

4.W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

5.W sobotę rozpoczynamy miesiąc sierpień tradycyjnie przeżywany w naszym Kraju jako miesiąc abstynencji. Zachęcamy, by podjąć tę wstrzemięźliwość dla osobistego dobra a także swoich bliskich upewniając się czy rzeczywiście jesteśmy ludźmi wolnymi.

6.Także w sobotę przypada I sobota miesiąca - zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi szczególnie dzieci pierwszokomunijne.

7.Dziękujemy za ofiary złożone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie a także składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

8.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego

9.Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny. Można go zyskać tylko jeden raz w roku za siebie lub za zmarłych wypełniając następujące warunki:

- nawiedzić jakikolwiek Kościół i odmówić w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga,

- wyzbyć się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

3 kolejne warunki: Spowiedź święta, Komunia Święta i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia choć wypada, by Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego były odprawiane w dzień zyskiwania odpustu.

10.Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15; natomiast o 18.30 w Kościele zabytkowym przy Sanktuarium. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.

11.W sobotę (1.08) w Kościele Zdrojowym w Krynicy zapraszamy na Krynicki Męski Różaniec: rozpoczęcie Mszą świętą o godz. 9.00

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Marcin Ząber zam. Tylicz i Angelina Krawczyk zam. Berest (zap. II)
Kamil Smoleń zam. Tylicz i Zuzanna Błażejowska zam. Częstochowa (zap. I)