XVIII Niedziela Zwykła, 01.08.2021r.

1. Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedzielę o godz. 7.00; 9.00; 11.15 i 18.30. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.
  2. Rozpoczął się miesiąc sierpień – miesiąc dobrowolnej abstynencji. Zachęcamy do jej podjęcia.
  3. W środę wspom. Św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu.
  4. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W piątek święto Przemienienia Pańskiego.
  6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. A w Muszynce w piątek od godz. 15:45. Rodziców prosimy i dopilnowanie spowiedzi dzieci.
  7. Do chorych ks. Mariusz uda się w najbliższy piątek o godz. 8.00.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na poszkodowanych w czasie nawałnic w Polsce i w Europie. Dziękujemy także za ofiary składane w kopertach na sprzątanie i utrzymanie porządku na cmentarzu oraz na cele parafialne.
  9. Składka w najbliższą niedzielę przeznaczona będzie na UPJPII w Krakowie i Tarnowie.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie Kościoła i odmówienie w tym czasie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, i dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego i wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego i przyjęcie Komunii Świętej.
  12. Zapraszamy na XXXIX Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską, która w tym roku odbędzie się w formie sztafetowej. Nasza grupa nr 23 pielgrzymuje dnia 23.08. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami – koszt dwukrotnego autokarowego wyjazdu wynosi 170 zł od osoby; dzieci do kl.VIII – 150 zł. Spotkanie przed pielgrzymkowe będzie miało miejsce 7 sierpnia o godz. 15:30 w Barcicach. Zgłoszenia pod nr: 693 587 459.
  13. OSP w Muszynce zaprasza wszystkich na obchody 100 – lecia działalności jednostki , które odbędą się w najbliższą sobotę – 7.08. 2021r. o godz. 13.00 na Stadionie Sportowym w Muszynce.