XVIII Niedziela Zwykła, 2.08.2020r.

1.Bardzo serdecznie witamy w naszym Sanktuarium i na ziemi Tylickiej wszystkich Gości, Pielgrzymów, Turystów i Wczasowiczów. Życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz udanego i miłego pobytu. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym Sanktuarium odprawiane są codziennie o godz. 6.30 i 18.00, a w niedziele o godz. 7.00; 9.00; 11.15; natomiast o 18.30 w Kościele zabytkowym przy Sanktuarium. W cerkwi w Muszynce o godz. 10.00.

2.We wtorek wspom. Św. Jana Marii Vianneya – w tym dniu pamiętajmy w modlitwie o naszym Księdzu Proboszczu, z racji patronalnego święta Proboszczów; w piątek wspom. Bł. Edmunda Bojanowskiego; w sobotę św. Dominika.

3.W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

4.W czwartek święto Przemienienia Pańskiego – adoracja od godz. 17.00.

5.W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź od wtorku pół godziny przed mszą św. popołudniową. W Muszynce msza św. w piątek o godz. 16.30, a od godz. 15.45 spowiedź. Zapraszamy szczególnie dzieci pierwszokomunijne i młodzież, by wynagradzać za grzechy nas wszystkich

6.W związku z nowymi zachorowaniami w naszej miejscowości zdezynfekujmy ręce przed i po wyjściu z Kościoła, natomiast prosimy, by osoby które mają jakiekolwiek niepokojące objawy pozostały w domu i łączyły się z nami przez Internet. Dyspensa biskupa dla osób obawiających się przyjść do Kościoła obowiązuje jednak przy tej okazji należy odpowiedzieć sobie na pytanie jak pogodzić wyjazd na wakacje przy jednoczesnej nieobecności na Mszy Świętej?

7.Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. W następną niedzielę składka będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8.Do chorych Ks. Mariusz uda się w I piątek od godz. 8.00. Odwiedzimy jednak tylko tych chorych, którzy wyrażą taką chęć dlatego prosimy o telefoniczne ich zgłoszenie do czwartku.

9.Od wczoraj od południa do dzisiaj do północy można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli. Jest to odpust zupełny, który możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego. Dlatego:

- nawiedźmy jakikolwiek Kościół i w tym czasie odmówmy Ojcze nasz i Wierzę w Boga,

- wyzbądźmy się przywiązania do grzechu nawet lekkiego,

- 3 kolejne warunki: Spowiedź święta, Komunia Święta i dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego mogą być wypełnione na wiele dni przed lub po 2 sierpnia choć wypada, by Komunia Święta i modlitwa w intencjach Ojca Świętego były odprawione w dniu zyskiwania odpustu.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:
Marcin Ząber zam. Tylicz i Angelina Krawczyk zam. Berest (zap. III)
Kamil Smoleń zam. Tylicz i Zuzanna Błażejowska zam. Częstochowa (zap. II)

Włodzimierz Migacz zam. Tylicz i Paulina Rogóż zam. Krynica – Zdrój (zap. I)