XXIII Niedziela Zwykła, 05.09.2021r.

1. W dniu dzisiejszym po wszystkich mszach świętych zbiórka do puszek na rzecz imigrantów z Afganistanu.

2. W środę Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, głównej patronki diecezji. W tym dniu po mszy św. porannej i popołudniowej poświęcenie ziarna siewnego.

3. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

4. W czwartek godzinę przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.

5. Przez cały tydzień po mszach świętych porannych nowenna przygotowująca do Beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskigo, która odbędzie się w przyszłą niedzielę w Warszawie.

6. Zbliża się święto Podwyższenia Krzyża. Z tej racji w piątek, sobotę i przyszły poniedziałek przeżywać będziemy tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę nad nami. Porządek tych nabożeństw będzie następujący:

- w piątek msza św. w kościele i procesja na Dróżki Maryjne;

- w sobotę msza św. w kościele i procesja do kapliczki w rynku;

- w poniedziałek (13.09) msza św. w kościele i procesja na Dróżki Maryjne.

Również w poniedziałek (13.09) w Muszynce msza św. z procesją na cmentarz.

W miejsce ofiary za mszę św. zbierana będzie składka podczas tych mszy św.

7. W najbliższą niedzielę 12.09. przeżywać będziemy w naszym Sanktuarium odpust ku Czci Imienia Maryi. Uroczystościom odpustowym przewodniczył będzie Ks. Biskup Leszek Leszkiewicz. Zapraszamy Was szczególnie na Sumę Odpustową na godz. 11.15. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i chłopców do dzwonienia dzwonkami, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, osoby do niesienia feretronów, Panów do baldachimu. Moi drodzy mamy za co Matce Bożej Tylickiej dziękować – wyraźmy to licznym udziałem w mszach świętych w tę Uroczystość Odpustową.

8. Ukazał się kolejny – IX Tom kazań Ks. Prałata. Tym razem są to kazania pogrzebowe cz. I, w cenie 35 zł. Można je nabyć w zakrystii.

9. Spotkanie DSM jutro o godz. 16.00 w kościele. Zapraszamy nowe kandydatki już od klasy I.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej

11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

12. Ogłoszenie Sołtysa: W dniu 12.09.2021 r. (niedziela) o godz. 13.00 w Wiejskim Domu Kultury odbędzie się Zebranie Wiejskie.

13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Michalski, zam. Tylicz i Agata Biel, zam. Świdnik (zap.II)

Jakub Wolak, zam. Muszynka i Paulina Waligóra, zam. Jelna (zap.I)