XXIII Niedziela Zwykła, 06.09.2020r.

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca – po mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – główniej patronki diecezji. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Prałata – polecajmy Bogu, przez przyczynę Maryi osobę Ks. Prałata.

3.W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

4.W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

5.W przyszły poniedziałek (14.09) obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża. Z tej racji w tym tygodniu od czwartku do soboty przeżywać będziemy tradycyjne Dni Krzyżowe. Będziemy dziękować Bogu za Jego opiekę nad nami. Porządek tych nabożeństw będzie następujący:

- w czwartek Msza św. w kościele parafialnym i procesja do kapliczki na rynku

- w piątek Msza św. w cerkwi i procesja pod krzyż cmentarny

- w sobotę Msza Św. w kościele parafialnym i procesja na Dróżki Maryjne

W Muszynce – w sobotę o 16.30.

6.W niedziele Uroczystość Odpustowa w naszym Sanktuarium. Msze św. jak w każdą niedzielę. Suma odpustowa o godz. 11.15, której przewodniczył będzie Ks. dr Prałat Piotr Drewniak – Diecezjalny Konserwator Zabytków. Bardzo serdecznie zapraszam do jak najliczniejszego uczestnictwa w tej mszy św. Zapraszam dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwonkami, osoby niosące feretrony, ministrantów, lektorów, DSM i Was wszystkich Drodzy Parafianie, Goście i Pielgrzymi. Niech nie zabraknie członków Róż Różańcowych i wszystkich czcicieli Matki Bożej. Mamy za co dziękować Matce Bożej i mamy Ją o co prosić – skorzystajmy więc z tej okazji by okazać miłość i wdzięczność naszej Pani Tylickiej za Jej nieustanną opiekę nad nami.

7.Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty z racji odpustu parafialnego. Wyspowiadać można się w czasie każdej mszy świętej w ciągu tygodnia.

8. Do chorych – z racji minionego pierwszego piątku i zbliżającego się odpustu – Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz.8.00.

9. Zachęcamy młodzież naszej parafii – od klasy VII wzwyż – do uczestnictwa w Grupie Apostolskiej. Spotkania odbywają się w salce na plebanii w każdy piątek o godz. 19.00.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego, i czasopism dla dzieci - Małego Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra.

11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.