XXIV Niedziela Zwykła, 12.09.2021r.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

12.09.2021 r.

1. Przeżywamy dziś w naszym sanktuarium odpust ku Czci Imienia Maryi. Chcemy tą Uroczystością wyrazić naszą wdzięczność Maryi za Jej szczególną obecność wśród nas. Pragniemy również spłacać dług wdzięczności za to, że Maryja otacza nas płaszczem swej opieki – za Jej wsparcie dla wszystkich chorych i rodzin naszej parafii oraz wszystkich pielgrzymów, turystów, kuracjuszy, którzy nawiedzają tylickie sanktuarium.
  2. Bardzo serdecznie dziękuję Księdzu Biskupowi Leszkowi Leszkiewiczowi za to, że wraz z nami dziś modli się i oddaje cześć Maryi. Dziękuję za wygłoszone Słowo Boże i przewodniczenie sumie odpustowej. Gratulujemy Księdzu Biskupowi srebrnego jubileuszu kapłaństwa, życzymy wielu łask Bożych w dalszej posłudze biskupiej, zapewniając o modlitwie przed cudownym obrazem Matki Bożej Tylickiej.
  3. Dzisiaj w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie uroczystość beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej. Dziękujmy Bogu za dar nowych błogosławionych w kościele polskim.
  4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Polecajmy w naszych modlitwach wszystkie dzieci, młodzież i wychowawców.
  5. Jutro ostatnie nabożeństwo w ramach Dni Krzyżowych. O godz. 18.00 msza św. i procesja na Dróżki Maryjne. Zapraszamy wszystkich, którzy w piątek i w sobotę nie mogli uczestniczyć w tym nabożeństwie, a zwłaszcza mieszkańców ul. Bpa Tylickiego, Bocznej, Kopernika, Słonecznej, Pułaskiego, Kościuszki i Wolności. Również jutro w Muszynce msza św. dziękczynna o godz. 16.30.
  6. W środę wspomn. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  7. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  8. W czwartek godzinę przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. W sobotę święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski. Jest to zarazem dzień imienin Księdza Bpa Stanisława Salaterskiego – polecajmy Bogu osobę Bpa Stanisława.
  10. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu.
  11. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  12. Dzieci, które w tym roku szkolnym przyjmą I Komunię Św. oraz ich rodziców zapraszamy w czwartek na mszę św. wieczorną, a po jej zakończeniu na spotkanie.
  13. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich jutro po mszy św. wieczornej.
  14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  15. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Michalski, zam. Tylicz i Agata Biel, zam. Świdnik (zap.III)

Jakub Wolak, zam. Muszynka i Paulina Waligóra, zam. Jelna (zap.II)