XXIV Niedziela Zwykła, 13.09.2020r.

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w naszym sanktuarium Odpust ku Czci Najświętszego Imienia Maryi. Witam bardzo serdecznie wszystkich Pielgrzymów, Turystów, Gości i Was Kochani Parafianie – i zachęcam do wyrażania wdzięczności Matce Bożej Tylickiej za Jej szczególną obecność wśród nas i za Jej nieustanną opiekę nad nami.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania w Polsce. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży, a także o ich rodzicach. Módlmy się, aby młode pokolenie było wychowywane w naszej Ojczyźnie w duchu chrześcijańskich wartości.

3. Jutro Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej racji jutro o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, na które bardzo serdecznie zapraszam, a po nim Msza św. Na jutrzejsze nabożeństwo w sposób szczególny zapraszam młodzież klas VII i VIII wraz z rodzicami – w ramach spotkania przygotowującego do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po mszy świętej spotkanie w kościele kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców.

4. W związku z prośbą Papieża Franciszka o pomoc dla Grobu Pańskiego – ofiary, które były zwyczajowo składane w Wielki Piątek podczas Adoracji Krzyża zostaną zebrane na mszach świętych jutro – zarówno o godz. 6.30 jak i o 18.00. Bardzo proszę o ofiary na ten cel.

5. We wtorek wspomn. Matki Bożej Bolesnej.

6. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.

7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

8. W piątek święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski.

9. W następną niedzielę obchodzony będzie Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

12. Ogłoszenia Pana Sołtysa: W dniu 20.09.2020r. (niedziela) o godz. 16.00 – na świetlicy w Szkole Podstawowej (wejście od dziedzińca) odbędzie się zebranie wiejskie. Uczestników zebrania prosi się o zachowanie bezpiecznej odległości i o założenie maseczek na usta i nos.

13. Pogrzeb śp. Mieczysława Jadowskiego odbędzie się w sobotę o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej różaniec z zmarłego.