AktualnościXXIV Niedziela Zwykła, 17.09.2023r.

 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w minioną niedzielę uświetnili swoją obecnością uroczystość odpustową w naszym sanktuarium. Dziękuję LSO, DSM, dzieciom pierwszokomunijnym, sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, osobom niosącym feretrony i chorągwie, baldachim i wszystkim biorącym udział w procesji podczas sumy odpustowej.
 2. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Prośmy Boga by rozgłośnie telewizyjne, radiowe, portale internetowe przekazywały zawsze rzetelne i prawdziwe informacje.
 3. W dniu dzisiejszym po wszystkich mszach św. prowadzona jest zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
 4. Jutro święto Św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 5. W czwartek święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 6. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę wspomn. Św. Ojca Pio z Pietralciny.
 8. Spotkanie młodzieży klas VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w środę o godz. 18.00. Zapraszamy na mszę św., a po mszy na spotkanie w kościele. Proszę by w spotkaniu wziął udział przynajmniej jeden rodzic kandydata do bierzmowania.
 9. Spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii św. oraz ich rodziców odbędzie się w czwartek. Zapraszamy na mszę św. o godz. 18.00, a po mszy na spotkanie.
 10. Spotkanie ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
 11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również Promyczek Dobra dla dzieci.
 13. Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę do Częstochowy. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godz.1.00 w nocy. Koszt 110 zł. Bliższe informacje u Pani Marii Czop i Anny Mitka.
 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Dawid Szczypta, zam. Tylicz i Wioletta Mordarska, zam. Klęczany (zap.II)

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje