XXIX Niedziela Zwykła, 17.10.2021r.

1. Trwa miesiąc październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy bardzo serdecznie na to Maryjne nabożeństwo. Przypominamy, że Różaniec codziennie o godz. 17.30, a po nim msza św., natomiast w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30.
  2. Jutro święto Św. Łukasza, Ewangelisty – patrona służby zdrowia.
  3. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  4. W środę na nabożeństwo różańcowe, mszę św. i spotkanie zapraszam uczniów klas VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  5. W czwartek od godz. 17.00-17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek uroczystość Św. Jana Pawła II – patrona Małopolski. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  7. W następną niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Składka w przyszłą niedzielę na misje.
  8. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można wypisać na nich imiona i nazwiska zmarłych, których wypominać będziemy w listopadzie i przez cały rok. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne: „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.; kalendarze misyjne – cena 10 zł.
  10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego specjalna wkładka dotycząca przeżywania Uroczystości Wszystkich Świętych. Warto ją przeczytać, a po przeczytaniu warto tymi informacjami podzielić się z innymi.
  12. Jeszcze raz proszę i zachęcam, aby w miarę możliwości zabierać ze sobą śmieci z cmentarza, by w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia kosztów wywozu śmieci z cmentarza. Prosimy również zadbać o porządek, nie tylko na grobach, ale i wokół grobów swoich bliskich zmarłych, a także na grobach opuszczonych znajdujących się w sąsiedztwie.