XXIX Niedziela Zwykła, 18.10.2020r.

1. Przeżywamy dziś w kościele Niedzielę Misyjną – jest to Światowy Dzień Misyjny. Swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy dzieło głoszenia Ewangelii w świecie. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Misyjny w Kościele. Bardzo dziękuję Ks. Prałatowi Krzysztofowi Czermakowi – Dyrektorowi Wydziału Misyjnego naszej diecezji - za skierowane do nas dzisiaj słowo, za obecność wśród nas w dniu dzisiejszym i wspólną modlitwę w intencji misji. Składka w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na cele misyjne.
  2. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza Św. W niedzielę różaniec o godz. 18.00. W Muszynce różaniec codziennie o g. 16.30.
  3. W czwartek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – 17.30, a następnie nabożeństwo różańcowe.
  4. W przedsionku kościoła znajdują się już kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  5. W związku z nowymi obostrzeniami władz państwowych zostały wprowadzone nowe ograniczenia co do uczestnictwa w nabożeństwach. Znajdujemy się w „czerwonej strefie”, w której obowiązuje limit 1 osoba na 7 metrów kwadratowych. Oznacza to, że w naszej świątyni może jednorazowo przebywać 140 osób. Dlatego Biskup Tarnowski Andrzej Jeż ponownie udzielił dyspensy od uczestnictwa w mszy św. niedziele i święta aż do odwołania. Prosimy o dostosowanie się do tych obostrzeń, a osoby zwłaszcza starsze i czujące jakieś dolegliwości prosimy o skorzystanie z dyspensy i pozostanie w domu i łączenie się z nami na modlitwie poprzez transmisję internetową lub telewizyjną, bądź radiową.
  6. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych istnieje również obowiązek noszenia także w kościele – maseczek lub przyłbic, zasłaniających usta i nos.
  7. Prosimy również by przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce.
  8. W zakrystii są do nabycia nowe kalendarze misyjne (5 zł).
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.