AktualnościXXIX Niedziela Zwykła, 22.10.2023r.

 1. Przeżywamy dziś Światowy Dzień Misyjny jako patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny. Pamiętajmy w tym tygodniu o wszystkich misjonarzach, zwłaszcza o naszym Rodaku Księdzu Romanie pracującym w Afryce. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele misyjne.
 2. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest również w naszym województwie jako Uroczystość Św. Jana Pawła II Patrona Małopolski.
 3. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w tym w zasadzie ostatnim tygodniu października.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
 5. Również w środę na początku nabożeństwa różańcowego nastąpi przyjęcie do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej nowych kandydatek spośród dziewcząt naszej parafii.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – 17.30, a następnie różaniec.
 7. W sobotę święto Św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.
 8. W sobotę zbiórka aspirantów, ministrantów i lektorów o godz. 10.00.
 9. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tym tygodniu. Będziemy spowiadać codziennie w czasie nabożeństw różańcowych i w czasie każdej mszy św. Spowiedź w Muszynce w środę i w piątek przed i w trakcie różańca.
 10. Prosimy również o uporządkowanie grobów swoich bliskich zmarłych i tych, o których może już nikt nie pamięta. Serdeczna prośba o to, by w miarę możliwości zabrać ze sobą śmieci, by jak najbardziej zminimalizować koszty wywozu śmieci z cmentarza. (W ubiegłym roku wywóz śmieci z cmentarza kosztował naszą parafię ponad 8 tyś. zł). Prosimy nie wrzucać liści ani do worków foliowych z liśćmi do kontenera!
 11. W przedsionku kościoła wciąż znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Po wpisaniu imion i nazwisk zmarłych można te kartki składać w czasie niedzielnej składki lub w zakrystii, bądź w kancelarii parafialnej. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 12. W zakrystii są do nabycia nowe kalendarze ścienne - misyjne. Cena 20 zł.
 13. W najbliższą sobotę odbędzie się w Tarnowie Diecezjalne Spotkanie Członków Róż Różańcowych. W związku z tym organizowany jest autokar dla przedstawicieli Róż z parafii naszego dekanatu. Zachęcam i proszę by najpóźniej do wtorku zgłosiły się od 2-4 osób, które chcą uczestniczyć w tym spotkaniu jako delegacja z naszej parafii. Wyjazd w sobotę o 7.30 z Krynicy. Uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów wyjazdu.
 14. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 15. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Zofię Olech.

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje