XXV Niedziela Zwykła, 20.09.2020r.

1. Tydzień temu przeżywaliśmy odpust w naszym sanktuarium. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili tę uroczystość. Dziękuję zespołowi „Pogranicze”, dzieciom sypiącym kwiatki i dzwoniącym dzwonkami, dzieciom pierwszokomunijnym, DSM, LSO, niosącym feretrony i chorągwie, panom niosącym baldachim i Wam Siostry i Bracia za udział w mszach świętych, a zwłaszcza w sumie odpustowej. Bóg zapłać!
  2. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Dzisiaj zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  3. Kończy się Tydzień Wychowania w Polsce. Pamiętajmy w dalszym ciągu w naszych modlitwach o dzieciach i młodzieży oraz starajmy się nieustannie przekazywać im wzorce życia godne naśladowania.
  4. W poniedziałek święto Św. Mateusza, Ewangelisty.
  5. W środę wspomn. Św. Ojca Pio.
  6. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  8. W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  9. W następną niedzielę w całej Polsce organizowana będzie przez Caritas Polska zbiórka do puszek na ofiary pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Prosimy o ofiary na ten cel.
  10. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników (25 zł) oraz misyjne (5 zł).
  11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.