XXVI Niedziela Zwykła, 26.09.2021r.

1. Przeżywamy dziś w naszej diecezji kolejną Niedzielę Synodalną. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego odbędzie się jutro po mszy św. wieczorowej – serdecznie zapraszam.
  2. We wtorek wspomn. Św. Wacława, męcz.
  3. W środę święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W środę po mszy św. popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. W czwartek wspomn. Św. Hieronima, kapłana dok. Kościoła.
  6. W czwartek godzinę przed mszą św. wieczorną adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek wspomn. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  8. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przed I piątkiem od jutra – pół godz. przed mszą św. wieczorową i jak zawsze w czasie każdej mszy św. Prosimy by uczniowie naszej szkoły wyspowiadali się najpóźniej do czwartku. Spowiedź w Muszynce w piątek od godz. 15.45.
  9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Nie będzie już procesji z feretronem na Dróżki Maryjne.
  10. Do chorych Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po mszy św. o godz. 7.00.
  12. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiane one będą w naszej parafii pół godziny przed mszą św.– tak więc różaniec rozpoczynał się będzie o godz. 17.30. Na zakończenie nabożeństwa zostanie udzielona komunia św. tym osobom, które nie mogą zostać na Eucharystię i po nabożeństwie różańcowym będzie Msza Św. W niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00.W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30. Przez cały miesiąc październik dodatkowa msza święta w Muszynce w poniedziałki o godz. 16.30.
  13. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtorek o godz. 18.00.
  14. Jutro w kościele odbędzie się egzamin uczniów klas ósmych przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. O godz. 16.00 klasa 8 A; o godz. 16.45 klasa 8 B. W egzaminie obowiązkowo uczestniczy jeden z rodziców.
  15. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze – książkowe – cena 25 zł i kalendarze ścienne ze Św. Janem Pawłem II - cena 10 zł oraz kalendarze „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.
  16. Zespół Małe Pogranicze prowadzi nabór do zespołu dla dzieci powyżej 5 lat oraz do zespołu Pogranicze dla młodzieży i osób starszych. Próby dla dzieci w soboty od godz. 10.00, a dla starszych w piątki o godz. 19.30. Ponadto przy wsparciu Starosty Nowosądeckiego powstaje Szkółka Muzykowania Ludowego. Osoby zainteresowane nauką gry na instrumentach ludowych proszone są o kontakt podczas prób zespołów w Domu Kultury w Tyliczu lub za pośrednictwem strony na Facebook-u.
  17. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  18. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Juliana Królikowskiego.
  19. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Kamil Bukowiec, zam. Muszynka i Kinga Myrlak, zam. Klęczany (zap.II)