XXVI Niedziela Zwykła, 27.09.2020r.

1. Przeżywamy dziś w naszej diecezji Niedzielę Synodalną. Po przerwie spowodowanej pandemią wznowione zostają prace Parafialnych Zespołów Synodalnych. W związku z tym zapraszam wszystkich członków PZS na spotkanie jutro po mszy św. wieczorowej.
  2. Dzisiaj w całej Polsce organizowana jest przez Caritas Polska zbiórka do puszek na ofiary pożaru obozu dla uchodźców na wyspie Lesbos. Prosimy o ofiary na ten cel.
  3. Jutro wspomn. Św. Wacława, męcz.
  4. We wtorek święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała.
  5. W środę wspomn. Św. Hieronima, kapł. i dok K-ła.
  6. W piątek wspomn. Aniołów Stróżów.
  7. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  8. W czwartek rozpoczyna się miesiąc październik, a wraz z nim nabożeństwa różańcowe. Odprawiane one będą w naszej parafii pół godziny przed mszą św.– tak więc różaniec rozpoczynał się będzie o godz. 17.30. Na zakończenie nabożeństwa zostanie udzielona komunia św. tym osobom, które nie mogą zostać na Eucharystię i po nabożeństwie różańcowym będzie Msza Św. W Muszynce nabożeństwa różańcowe o godz.16.30.
  9. Przez cały miesiąc październik czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu pół godziny od 17.00 – 17.30, a następnie nabożeństwo różańcowe.
  10. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź od jutra, od godz. 17.30. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 16.00.
  11. Z racji I piątku Ks. Mariusz uda się do chorych w sobotę od godz. 8.00.
  12. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W czasie tego nabożeństwa kolejne dziewczynki zostaną przyjęte do DSM. Jeśli pozwoli na to pogoda to najpierw o 17.30 udamy się w procesji różańcowej na Dróżki Maryjne, a po niej msza św.
  13. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  14. Zbiórka ministrantów i lektorów we wtrek po mszy świętej wieczornej.
  15. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolników (25 zł) oraz misyjne (5 zł).
  16. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  17. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.