XXVIII Niedziela Zwykła, 11.10.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w Polsce jest przeżywana jako Dzień Papieski. Z tej racji zbierane są dzisiaj ofiary do puszek na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – bardzo prosimy o ofiary na ten cel.
  2. Przypominamy, że nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 17.30, a po nim Msza Św. W niedzielę różaniec o godz. 18.00. W Muszynce różaniec codziennie o g. 16.30.
  3. W czwartek półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 – 17.30, a następnie nabożeństwo różańcowe.
  4. W następną niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Składka w przyszłą niedzielę na misje.
  5. W przedsionku kościoła znajdują się już kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można wypisać na nich imiona i nazwiska zmarłych, których wypominać będziemy w listopadzie i przez cały rok. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk, a także nie odmienianie imion przez przypadki, by nie było wątpliwości czy chodzi o zmarłą czy o zmarłego. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcamy do uporządkowania grobów swoich bliskich i znajdujących się w pobliżu grobów zapomnianych i opuszczonych. Niestety od pewnego czasu i co jakiś czas ktoś podrzuca śmieci z domu na cmentarz przy ul. Pułaskiego i Wolności. Prosimy by ktoś kto to robi opamiętał się i nie bezcześcił miejsca świętego jakim jest cmentarz. Tego typu zachowanie jest świętokradztwem.
  7. Jak wszyscy zauważyliśmy temperatury na polu nie zachęcają do tego by wietrzyć kościół nieustannie. W minionym tygodniu chyba ani raz nie zdarzyło się by ktokolwiek zamknął za sobą drzwi wychodząc z kościoła. Bardzo proszę o zamykanie drzwi wchodząc i wychodząc z kościoła. Koszt ogrzewania kościoła w okresie zimowym to ok. 10 tyś zł. To są wasze pieniądze, więc skoro potrafimy dbać o budżet domowy to starajmy się również dbać o budżet parafialny.
  8. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych istnieje obowiązek noszenia również w kościele – maseczek lub przyłbic, zasłaniających usta i nos. Przypominamy o tym obowiązku zwłaszcza tym, którzy od pewnego czasu nie stosują się do tych zaleceń.
  9. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.45, a lektorów o godz. 10.15.
  10. W zakrystii są do nabycia nowe kalendarze misyjne (5 zł).
  11. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze znajduje się płyta DVD z filmem „Ziemia Maryi”.