XXX Niedziela Zwykła, 23.10.2021r.

1. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych w tych ostatnich dniach miesiąca października. Przypominamy, że różaniec codziennie o godz. 17.30, a po nim msza św., natomiast w niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 18.00. W Muszynce nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 16.30.
  2. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Rozpoczyna ona zarazem Tydzień Misyjny. Składka dzisiejsza przeznaczona jest również na misje.
  3. Z racji Tygodnia Misyjnego jutro w ramach nabożeństwa różańcowego gościć będziemy Siostrę Zakonną ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, która koordynuje działalność misyjną w Zgromadzeniu i podzieli się z nami tematem misji. Po spotkaniu będzie możliwość złożenia ofiary na cele misyjne.
  4. W piątek nabożeństwo różańcowe poprowadzi młodzież. Różaniec będzie odmawiany w różnych językach i w modlitwach polecać będziemy naszych misjonarzy.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z nabożeństwem różańcowym.
  6. W czwartek od godz. 17.00-17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów i otoczenia wokół nich. Prosimy nie wrzucać liści ani do worków foliowych do kontenera, prosimy o uporządkowanie też opuszczonych grobów, o które nikt nie dba.
  8. Jeszcze raz proszę i zachęcam, aby w miarę możliwości zabierać ze sobą śmieci z cmentarza, by w ten sposób przyczynić się do zmniejszenia kosztów wywozu śmieci.
  9. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty z racji Uroczystości Wszystkich Świętych. Niech to będzie dar modlitwy i komunii św. dla naszych bliskich zmarłych. Spowiedź od jutra w trakcie nabożeństw różańcowych i w czasie mszy świętych. Spowiedź w Muszynce jutro od godz. 16.00.
  10. W przedsionku kościoła znajdują się kartki na wypominki listopadowe i roczne. Można wypisać na nich imiona i nazwiska zmarłych, których wypominać będziemy w listopadzie i przez cały rok. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. W czwartek zapraszamy na spotkanie małżeństw i rodzin w kościele, a po nim na spotkanie w Ochronce.
  12. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.30, a lektorów o godz. 10.00.
  13. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na różaniec w miesiącu październiku prosimy, aby w przyszłą niedzielę – na ostatni różaniec – przyniosły plansze, które otrzymały na początku nabożeństw różańcowych.
  14. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne: „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.; kalendarze misyjne – cena 10 zł.
  15. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  16. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  17. Od jutra można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.
  18. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Małgorzata Nieć, zam. Tylicz i Jan Kryński, zam. Żyrardów (zap.I)

19. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

śp. Piotra Andrejko

śp. Stanisława Wnęka