XXX Niedziela Zwykła, 25.10.2020r.

1. Przed nami ostatni tydzień nabożeństw różańcowych. W związku ze zmianą czasu odprawiane ono będzie codziennie w tym tygodniu o godz. 16.30, a po nim Msza Św. W niedzielę różaniec o godz. 18.00. W Muszynce różaniec codziennie o godz. 15.30.
  2. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od 16.00 – 16.30, a następnie nabożeństwo różańcowe.
  3. W przedsionku kościoła znajdują się jeszcze kartki na wypominki listopadowe i roczne. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy o uporządkowanie grobów i otoczenia wokół nich. Prosimy nie wrzucać liści ani do worków foliowych do kontenera, prosimy o uporządkowanie też opuszczonych grobów, o które nikt nie dba. Prosimy również, by śmieci z cmentarza przy ul. Pułaskiego i Wolności zabrać ze sobą, gdyż na tym cmentarzu nie ma kontenera.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu jak w każdą niedzielę. Jednak ze względu na obostrzenia związane z pandemią nie będzie procesji na cmentarzach zarówno w Tyliczu jak i w Muszynce. Nie będzie również Mszy św. na cmentarzu w Tyliczu – w zamian za to będzie dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w Kościele – by umożliwić jak największej liczbie osób uczestnictwo w Mszy św. w tym dniu. Przypominamy, że w naszej świątyni nie może przebywać więcej niż 140 osób.
  6. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny prowadzona będzie przy kościele po mszach świętych zbiórka do puszek na WSD w Tarnowie.
  7. W Dzień Zaduszny msze św. w kościele parafialnym o godz.: 7.00; 9.00 i 17.00 z kazaniem i modlitwami za zmarłych. W Dzień Zaduszny nie będzie również modlitwy różańcowej na cmentarzu przy ul. Wolności i ul. Pułaskiego. W Muszynce Msza św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00.
  8. Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski…
  9. Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniem Władz Państwowych istnieje obowiązek noszenia także w kościele – maseczek lub przyłbic, zasłaniających usta i nos. Prosimy również by przed wejściem do kościoła dezynfekować ręce.
  10. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty z racji Uroczystości Wszystkich Świętych. Niech to będzie dar modlitwy i komunii św. dla naszych bliskich zmarłych. Przez cały tydzień spowiedź w trakcie nabożeństw różańcowych i w czasie Mszy Świętych. Spowiedź w Muszynce w piątek od godz. 15.00.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się za dwa tygodnie w niedzielę 8.11.2020 r.
  12. W związku ze zmianą czasu – od jutra Msze św. popołudniowe w Tyliczu będą o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej w tych ostatnich dniach października – różaniec. Natomiast wszystkie msze święte popołudniowe w Muszynce w dzień powszedni o godz. 16.00.
  13. W zakrystii są do nabycia kalendarze misyjne (5 zł).
  14. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.