XXXI Niedziela Zwykła, 30.10.2022r.

1.Dzisiejsza niedziela to liturgiczne wspomnienie konsekracji naszego parafialnego kościoła. To równocześnie okazja do tego by zastanowić się, jak ja często nawiedzam to miejsce, jak o nie dbam, jak o nie się troszczę.

2.Jutro ostatnie nabożeństwo różańcowe. Prosimy by dzieci, które uzbierały wszystkie naklejki za uczestnictwo w nabożeństwach różańcowych przyniosły je jutro do kościoła.

3.We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu w Tyliczu msza św. w cerkwi na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłych wypominanych. Po mszy św. procesja na cmentarz. W tym dniu nie będzie już mszy św. o godz. 18.30. W Muszynce msza św. o godz. 10.00 połączona z procesją na cmentarz. We wtorek przed kościołami i na cmentarzach zbierane będą ofiary do puszek na WSD w Tarnowie.

4.W środę Dzień Zaduszny. W Tyliczu w tym dniu msze św. w kościele parafialnym o godz.6.30; 9.00 i 17.00 z kazaniem i modlitwami za zmarłych. Po mszy św. o godz. 17.00 procesja na cmentarzyk przy zabytkowym kościele. Po południu o godz. 14.00 wypominki i różaniec na cmentarzu przy ul. Wolności i ul. Pułaskiego. W Muszynce msza św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00.

5.Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych – przez całą oktawę – można zyskiwać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – czyli całkowite darowanie kary za grzechy. By zyskać odpust zupełny należy: - być w stanie łaski uświęcającej; - nawiedzić cmentarz; - pomodlić się za wybraną duszę; - pomodlić się w intencjach Ojca Św.; - wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do nawet najmniejszego grzechu. Można w tych dniach również zyskiwać odpusty cząstkowe. Zachęcamy do udziału w mszach św. w dni powszednie, aby wspólnie modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.

6.Przypominam prośbę, aby w miarę możliwości zabrać ze sobą wypalone znicze i śmieci z cmentarza, by jak najbardziej zminimalizować koszty wywozu śmieci z cmentarza. Prosimy nie wrzucać liści do kontenera!

7.W związku ze zmianą czasu – od jutra msze św. popołudniowe w dni powszednie w Tyliczu będą o godz. 17.00, natomiast w Muszynce w dzień powszedni o godz. 16.00.

8.W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

9.W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej racji Ksiądz Patryk uda się do chorych w sobotę od godz. 8.00.

10.W związku z wyjazdem do Ks. Patryka do chorych nie będzie zbiórki ministrantów i lektorów.

11.W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.

12.W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.

13.Można jeszcze składać kartki na wypominki listopadowe i roczne. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.

14.W minioną niedzielę odbyły się w całej diecezji wybory do Duszpasterskich Rad Parafialnych. W naszej parafii do Rady Duszpasterskiej zostali wybrani:

Z Tylicza: Ciesielka Janusz; Kieblesz Andrzej (ul. Ogrodowa); Kieblesz Andrzej

(ul. Pułaskiego); Kozub Antoni; Król Małgorzata; Miejska Janina;

Miejska Krystyna; Pogrzeba Piotr; Szczypta Urszula; Zygmunt

Bernadeta

Z Muszynki: Ciastoń Tadeusz; Jaśkiewicz Janina; Migacz Andrzej;

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach, a wybranym gratulujemy wyboru i życzymy jak najowocniejszej współpracy na rzecz naszej wspólnoty parafialnej.

15.Przedstawiciele młodzieży naszej parafii, mający zamiar udać się na Światowe Dni Młodzieży do Lizbony, w ramach pozyskiwania funduszy na ten wyjazd będą sprzedawać znicze na cmentarzu przed południem w Uroczystość Wszystkich Świętych. Zachęcam do zakupienia zniczy właśnie u młodzieży.

16.Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.

17.Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.