XXXI Niedziela Zwykła, 31.10.2021r.

1. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. przed południem jak w każdą niedzielę. Po południu w Tyliczu msza św. w cerkwi na cmentarzu o godz. 14.00. Pół godziny wcześniej różaniec za zmarłych wypominanych. Po mszy św. procesja na cmentarz. W tym dniu nie będzie już mszy św. o godz. 18.30. W Muszynce msza św. o godz. 10.00 połączona z procesją na cmentarz. Jutro przed kościołami i na cmentarzach zbierane będą ofiary do puszek na WSD w Tarnowie.
  2. We wtorek Dzień Zaduszny. W Tyliczu w tym dniu msze św. w kościele parafialnym o godz. 6.30; 9.00 i 17.00 z kazaniem i modlitwami za zmarłych. Po mszy św. o godz. 17.00 procesja na cmentarzyk przy zabytkowym kościele. Po południu o godz. 14.00 wypominki i różaniec na cmentarzu przy ul. Wolności i ul. Pułaskiego. W Muszynce msza św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00.
  3. Od południa Uroczystości Wszystkich Świętych – przez całą oktawę – można zyskiwać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – czyli całkowite darowanie kary za grzechy. By zyskać odpust zupełny należy: - być w stanie łaski uświęcającej; - nawiedzić cmentarz; - pomodlić się za wybraną duszę; - pomodlić się w intencjach Ojca Św.; - wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do nawet najmniejszego grzechu. Można w tych dniach również zyskiwać odpusty cząstkowe. Zachęcamy do udziału w mszach św. w dni powszednie, aby wspólnie modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  4. W związku ze zmianą czasu – od jutra msze św. popołudniowe w dni powszednie w Tyliczu będą o godz. 17.00, natomiast w Muszynce w dzień powszedni o godz. 16.00.
  5. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Z tej racji Ksiądz Mariusz uda się do chorych w sobotę od godz. 8.00.
  8. W sobotę zapraszamy na godz. 17.00 na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  10. Można jeszcze składać kartki na wypominki listopadowe i roczne. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  11. Dzieci, które systematycznie uczęszczały na różaniec w miesiącu październiku prosimy, aby dziś na ostatni różaniec i przyniosły plansze, które otrzymały na początku nabożeństw różańcowych.
  12. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne: „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.; kalendarze misyjne – cena 10 zł.
  13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Małgorzata Nieć, zam. Tylicz i Jan Kryński, zam. Żyrardów (zap.II)

15. W tym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Władysława Szczyptę.