XXXI Niedziela Zwykła UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH 01.11.2020r.

1. Przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w dniu dzisiejszym jak w każdą niedzielę. Jak już informowaliśmy - ze względu na obostrzenia związane z pandemią (zamknięte cmentarze) nie będzie procesji na cmentarzach zarówno w Tyliczu jak i w Muszynce. Nie będzie również Mszy św. na cmentarzu w Tyliczu – w zamian za to będzie dzisiaj dodatkowa Msza św. o godz. 15.00 w Kościele. Przypominamy, że w naszej świątyni nie może przebywać więcej niż 140 osób.
  2. Decyzją papieża Franciszka dzisiaj od południa – przez cały miesiąc listopad – można zyskiwać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – czyli całkowite darowanie kary za grzechy. By zyskać odpust zupełny należy: - być w stanie łaski uświęcającej; - nawiedzić cmentarz lub kościół; - pomodlić się za wybraną duszę; - pomodlić się w intencjach Ojca Św.; - wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do nawet najmniejszego grzechu. Można również zyskiwać odpusty cząstkowe. Zachęcamy do udziału w Mszach św. w dni powszednie, aby wspólnie modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  3. Jutro Dzień Zaduszny. Msze św. tutaj w kościele parafialnym o godz.: 7.00; 9.00 i 17.00 z kazaniem i modlitwami za zmarłych. W Muszynce Msza św. w Dzień Zaduszny o godz. 16.00. Jutro  również nie będzie modlitwy różańcowej na cmentarzu przy ul. Wolności i ul. Pułaskiego.
  4. Zarówno dzisiaj jak i w Dzień Zaduszny prowadzona będzie przy kościele, po mszach świętych zbiórka do puszek na WSD w Tarnowie.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne i listopadowe. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa wotywne.
  8. W związku z niebezpieczną sytuacją epidemiologiczną, również w naszej parafii Ks. Mariusz nie uda się w tym miesiącu do chorych ze względu na bezpieczeństwo chorych.
  9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  10. Za tydzień w niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę na „Kościół w potrzebie”.
  11. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 7.00.
  12. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. W trzecią rocznicę Różańca do Granic organizatorzy ruszają z nową akcją, która trwać będzie od 1-8 listopada. Polegać ona ma na odmawianiu w każdym z tych dni różańca i specjalnej modlitwy (tekst tej modlitwy można sobie zabrać z przedsionka kościoła) za dzieci nienarodzone - w następujących intencjach: - będziemy prosić o przebaczenie wszystkie dzieci nienarodzone, zabite na przestrzeni całej historii; - za dzieci, które odeszły naturalnie, jako podziękowanie za ich obecność; - jako prośba do nienarodzonych o ich wstawiennictwo. Autorzy akcji Różaniec do Granic, zachęcają do tego by ofiarować odpust zupełny za dusze, które cierpią w czyśćcu z powodu grzechów przeciw życiu. Dokładny przebieg modlitwy na ulotkach pod chórem. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej modlitwie.