XXXII Niedziela Zwykła, 08.11.2020r.

1. Przeżywamy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”. Można również wysłać sms wspierając Kościół Prześladowany. Ulotki na ten temat znajdują się w przedsionku kościoła.
  2. Przez cały miesiąc listopad – można zyskiwać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące – czyli całkowite darowanie kary za grzechy. By zyskać odpust zupełny należy: - być w stanie łaski uświęcającej; - nawiedzić cmentarz lub kościół; - pomodlić się za wybraną duszę; - pomodlić się w intencjach Ojca Św.; - wyzbyć się jakiegokolwiek przywiązania do nawet najmniejszego grzechu. Można również zyskiwać odpusty cząstkowe. Zachęcamy do udziału w Mszach św. w dni powszednie, aby wspólnie modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych.
  3. Można jeszcze składać kartki na wypominki roczne i listopadowe. Za złożone z tej okazji ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. Prosimy, by robiąc porządki na grobach swoich bliskich pamiętać o porządku przy kontenerze i wokół niego.
  5. W środę w naszym kraju obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszej Ojczyźnie w tym trudnym czasie pandemii oraz protestów i niepokojów, które zakłócają ład społeczny w naszym kraju. Pamiętajmy również o tych, którzy obronie naszej Ojczyzny przelali swoją krew.
  6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  7. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  8. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i ich rodziców zapraszamy na spotkanie w czwartek na godz. 17.00.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest również nowy numer czasopisma dla dzieci Promyczek Dobra.
  11. Dziękuję tym wszystkim, którzy włączyli się w modlitwę w ramach akcji „Różaniec do granic nieba” – w intencji dzieci nienarodzonych. Szczególnie dziękuję Pani Marii Adamczyk za prowadzenie tej modlitwy przez całą oktawę Uroczystości Wszystkich Świętych.
  12. Bardzo serdecznie dziękuję Strażakom z OSP Tylicz i PSP z Krynicy Zdrój za pomoc w usunięciu drzewa, które osunęło się na zabytkowy kościół p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła. Na szczęście – dzięki bardzo precyzyjnej operacji strażaków –udało się uniknąć szkód materialnych. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać.
  13. Bóg odwołał do wieczności śp. Piotra Smolenia, którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 12.00. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Władysława Bałuca – w czasie pogrzebu nie została odczytana jedna intencja pogrzebowa od Piotra Królikowskiego z rodziną - za co przepraszamy.