XXXII Niedziela Zwykła, 12.11.2023r.

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Z tej okazji po wszystkich mszach św. zbiórka do puszek na „Kościół w potrzebie”.
  2. W środę po mszy świętej popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  3. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  4. W piątek wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej.
  5. W sobotę wspomn. Bł. Karoliny Kózkówny, dziew. i męcz..
  6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych oraz Światowy Dzień Ubogich.
  7. Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę o godz. 10.00.
  8. Spotkanie dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. i ich rodziców odbędzie się w najbliższy czwartek (przesunięte spotkanie z czwartego na trzeci czwartek miesiąca) o godz. 17.00 w kościele.
  9. W związku ze zbliżającymi się przymrozkami została zakręcona woda na cmentarzu. Najbliższe dni to zapewne czas porządków na cmentarzu, dlatego zwracam się ponownie z prośbą o zabranie ze sobą – w miarę możliwości – odpadów z cmentarza, typu znicze ikwiaty. Zmniejszy to koszty wywozu śmieci.
  10. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne – cena 20 zł.
  11. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
  13. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Uczniowie naszej szkoły działający w wolontariacie wraz z Grupą Apostolską kolejny raz podjęli się organizacji pomocyRodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze liczą na takie samo jak co roku zaangażowanie wszystkich klas wraz z wychowawcami i rodzicami. Żeby jednak skompletować pomoc potrzebne są też pieniądze na zakup odzieży zimowej i doposażenia mieszkania. W związku z tym młodzież zwraca się z prośbą do mieszkańców Tylicza i Muszynki o wsparcie finansowe aby wspólnie spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy na ten cel. Dodatkowo w Delikatesach Centrum będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Młodzież, z góry dziękuję za każdą formę pomocy.