XXXIII Niedziela Zwykła 15.11.2020r.

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Światowy Dzień Ubogich.
  2. We wtorek wspomn. Św. Elżbiety Węgierskiej.
  3. W środę wspomn. Bł. Karoliny Kózkówny.
  4. W piątek wspomn. Św. Rafała Kalinowskiego.
  5. W sobotę wspomn. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  6. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  8. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem Patronalne Święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
  9. Do końca listopada po Mszach Św. wypominki i modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.
  10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  12. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Pomimo zdalnego nauczania uczniowie naszej szkoły działający w wolontariacie wraz z Grupą Apostolską kolejny raz podjęli się organizacji pomocy dla Rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze liczą na takie samo jak co roku zaangażowanie wszystkich klas wraz z wychowawcami i rodzicami. Żeby jednak skompletować pomoc dla Rodziny potrzebne są też pieniądze na zakup pościeli, koców, garnków, odzieży zimowej czy obuwia dla dzieci. W związku z tym młodzież zwraca się z prośbą do mieszkańców Tylicza o wsparcie finansowe, aby wspólnie spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić.Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel. Dodatkowo w Delikatesach Centrum będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą.Nie jest łatwo nam wszystkim, ale w tym trudnym roku Szlachetna Paczka jest potrzebna bardziej niż kiedykolwiek. Młodzież, z góry dziękuję za każdą formę pomocy.