AktualnościXXXIII Niedziela Zwykła, 19.11.2023r.

 1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy odeszli od nas w sposób nagły i niespodziewany, tracąc swoje życie w wypadkach drogowych.
 2. Dzisiaj również obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Z tej racji Caritas Diecezjalna organizuje sprzedaż „Chlebków Miłosierdzia” – można je nabyć po mszy św. w zakrystii. Ofiara za jeden chlebek nie mniejsza niż 9 zł. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone będą na cele Caritas.
 3. Jutro wspomn. Św. Rafała Kalinowskiego, kapł.
 4. We wtorek wspomn. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
 5. W środę wspomn. Św. Cecylii, dziew. i męcz.
 6. W środę po mszy świętej popołudniowej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
 7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 8. W przyszłą niedzielę uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Jest to zarazem patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji w przyszłą niedzielę na mszy o godz.11.15 odbędzie się przyjęcie aspiranta do grona ministrantów.
 9. W zakrystii można nabyć kalendarze misyjne – cena 20 zł.
 10. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Przypominamy, że ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki, dlatego dzisiaj po wszystkich mszach świętych uczniowie naszej szkoły działający w wolontariacie wraz z Grupą Apostolską zbierać będą ofiary do puszek na ten cel. Przypominamy, że również w Delikatesach Centrum będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Młodzież, z góry dziękuję za każdą formę pomocy.

 

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje