XXXIV Niedziela Zwykła, 22.11.2020r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy dziś przy tej okazji wszystkim ministrantom i lektorom za ich posługę w parafii, w tym trudnym czasie pandemii. Prosimy jednocześnie o dalszą gorliwą służbę oraz zachęcamy i zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów.
  2. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – za co możemy zyskać odpust zupełny. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
  3. W środę Nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  5. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  6. W sobotę przypada 11 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwach o osobie Księdza Biskupa.
  7. Do końca listopada po Mszach Św. wypominki i modlitwy za zmarłych. Zachęcamy do uczestnictwa w tej modlitwie.
  8. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki wigilijne. Można to uczynić w zakrystii, lub w przedsionku pod chórem. Zachęcamy do ich nabycia, a ofiary złożone z tej okazji są wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii. Również od przyszłej niedzieli będzie można nabyć w zakrystii świece wigilijne rozprowadzane przez diecezjalną Caritas.
  9. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. Dzisiaj po wszystkich Mszach św. młodzież naszej szkoły i członkowie Grupy Apostolskiej będą zbierać pieniądze do puszek w ramach akcji Szlachetna Paczka na zakup brakujących produktów dla potrzebującej rodziny. Bardzo prosimy o ofiary na ten cel. Przypominamy, że w Delikatesach Centrum wystawiony jest kosz na produkty spożywcze i artykuły chemiczne w ramach tej samej akcji – z góry dziękujemy za złożone dary i ofiary.