XXXIV Niedziela Zwykła - Uroczystość Chrystusa Króla,21.11.2021r.

1. Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla – jest to patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza. Dziękujemy dziś przy tej okazji wszystkim ministrantom i lektorom za ich posługę w parafii i zachęcamy nowych kandydatów do podjęcia się służby przy ołtarzu.
  2. Dzisiejsza niedziela to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Za tydzień pierwsza niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy rok liturgiczny.
  3. Za chwilę przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Litanię do Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi – za co możemy zyskać odpust zupełny.
  4. W nawiązaniu do Apelu Przewodniczącego KEP - dzisiaj po wszystkich mszach świętych - zbiórka do puszek na wsparcie parafii przyjmujących migrantów przy granicach Polski.
  5. Jutro wspomn. Św. Cecylii, dziew. i męcz.
  7. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  8. W piątek nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  9. W dalszym ciągu zachęcamy do modlitwy za zmarłych wypominanych w naszej parafii. Przypominamy, że do końca listopada modlimy się za zmarłych po każdej mszy świętej, wypominając ich dusze i odmawiając dziesiątek różańca.
  10. W zakrystii są do nabycia kalendarze ścienne: „Kościoły i cerkwie drewniane Małopolski” – cena 20 zł.; kalendarze misyjne – cena 10 zł.
  11. W zakrystii są do nabycia świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 7 zł. Bardzo prosimy o nabycie sobie tych świec, które zapalimy na wieczerzy wigilijnej. Można taką świecę zanieść również na grób kogoś bliskiego z naszej rodziny w duchu łączności z naszymi zmarłymi w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. Ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki. Uczniowie naszej szkoły działający w wolontariacie wraz z Grupą Apostolską kolejny raz podjęli się organizacji pomocy dla Rodziny, która znalazła się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Wolontariusze liczą na takie samo jak co roku zaangażowanie wszystkich klas wraz z wychowawcami i rodzicami. Żeby jednak skompletować pomoc dla Rodziny potrzebne są też pieniądze na zakup pościeli, koców, garnków, sztućców, odzieży zimowej i obuwia dla dzieci. W związku z tym młodzież zwraca się z prośbą do mieszkańców Tylicza i Muszynki o wsparcie finansowe, aby wspólnie spełnić nie tylko konkretne potrzeby, ale i marzenia osób potrzebujących, o które często wstydzą się prosić. Dlatego w przyszłą niedzielę po wszystkich mszach świętych odbędzie się zbiórka pieniędzy do puszek na ten cel. Dodatkowo w Delikatesach Centrum będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze i chemię gospodarczą. Młodzież, z góry dziękuję za każdą formę pomocy.