II Niedziela Wielkanocna, 11.04.2021r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Bożego Miłosierdzia, która rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Dzisiaj za pobożne odmówienie w kościele Koronki do Bożego Miłosierdzia można zyskać odpust zupełny. Dlatego za chwilę będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówimy Koronkę. Dzisiejsza niedziela jest też Diecezjalnym Świętem Caritas, dlatego dziś po wszystkich mszach św. zbierane są ofiary do puszek na naszą Diecezjalną Caritas, za które z góry składamy serdeczne Bóg zapłać.
  2. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. Przyszła niedziela przeżywana będzie w naszej diecezji jako Niedziela Biblijna.
  5. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  6. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.30, a lektorów również w sobotę o godz. 10.00.
  8. W dalszym ciągu prosimy o zachowywanie wszelkich obostrzeń nałożonych na nas przez władze państwowe dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach w kościele. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek na usta i nos oraz zajmowanie miejsc tak, by w danej ławce znajdowała się tylko jedna osoba. Zachęcamy również do przyjmowania Komunii Św. na rękę.
  9. Bardzo prosimy, by sprawy związane z pogrzebem (datę i godzinę pogrzebu) ustalać w przyszłości najpierw w parafii, a dopiero później informować o ustaleniach zakład pogrzebowy. Nie może być tak, że zakład pogrzebowy decyduje o tym kiedy i o której godzinie ma się odbyć pogrzeb w parafii, a niestety coraz częściej takie prawo uzurpują sobie zakłady pogrzebowe.