III Niedziela Wielkanocna, 18.04.2021r.

1. Dzisiejsza niedziela przeżywana jest w Kościele jako Niedziela Biblijna. Chciejmy chociaż dziś wziąć do ręki Pismo Święte i przeczytać choćby jeden krótki fragment z tej Świętej Księgi.
  2. W środę po mszy św. wieczornej nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  3. W czwartek od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek Uroczystość Św. Wojciecha, Bpa i męcz. – głównego patrona Polski. Z racji Uroczystości w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  5. W piątek po mszy św. wieczornej nowenna do Bożego Miłosierdzia.
  6. Przyszła niedziela przeżywana będzie jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Składka w przyszłą niedzielę na WSD w Tarnowie.
  7. W poniedziałek na mszę św. popołudniową zapraszamy pierwszą grupę dzieci przygotowujących się do I Komunii św., natomiast we wtorek zapraszamy drugą grupę dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
  8. Parafialną Radę Duszpasterską zapraszamy w środę na msz św. popołudniową i spotkanie. Przypomnę, że członkami Rady Parafialnej są: Maria Adamczyk, Halina Kożuch, Józef Maślikiewicz, Piotr Michalski, Janina Miejska, Krystyna Miejska, Piotr Pogrzeba, Bolesław Salwa, Andrzej Szczęsny, Krzysztof Urban, Janina Jaśkiewicz, Piotr Kozubski, Andrzej Migacz, Tadeusz Jarzębak, Andrzej Kieblesz (z ul. Pułaskiego) i Siostra Przełożona.
  9. Młode małżeństwa zapraszamy na mszę św. w czwartek w ramach comiesięcznego spotkania.
  10. Dziękujemy za ofiary składane w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  11. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  12. Zbiórka ministrantów w sobotę o godz. 9.30, a lektorów również w sobotę o godz. 10.00.
  13. W dalszym ciągu prosimy o zachowywanie wszelkich obostrzeń nałożonych na nas przez władze państwowe dotyczące uczestnictwa w nabożeństwach w kościele. Prosimy o dezynfekowanie rąk przed wejściem do kościoła, zakładanie maseczek na usta i nos oraz zajmowanie miejsc tak, by w danej ławce znajdowała się tylko jedna osoba. Zachęcamy również do przyjmowania Komunii Św. na rękę.