Wielkanoc, 04.04.2021r.

1. Przeżywamy dziś Niedzielę Zmartwychwstania Pana Jezusa. Bardzo serdecznie witam wszystkich Rodaków, którzy przybyli do swojej rodzinnej parafii, by wraz z najbliższymi przeżywać te najważniejsze dla wszystkich chrześcijan Święta.
  2. Dzisiaj dodatkowa msz św. o godz. 16.00.
  3. Jutro drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Porządek mszy św. jak w każdą niedzielę w ciągu roku. Składka w dniu jutrzejszym przeznaczona jest na KUL i UP Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.
  4. W środę po mszy św. nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
  5. Przyszła niedziela to Święto Miłosierdzia Bożego. Od piątku trwa Nowenna przed Uroczystością Bożego Miłosierdzia – po każdej mszy św. porannej przez cały tydzień odmawiać będziemy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w przyszłą niedzielę – podczas każdej mszy św.
  6. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Tarnowskiej.
  7. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. Do chorych Ks. Mariusz uda się w sobotę od godz. 8.00.
  9. Młodzież klas VIII – przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w środę na godz. 18.00. Proszę zabrać ze sobą indeksy. Bardzo prosimy by w spotkaniu tym uczestniczył przynajmniej jeden rodzic.
  10. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  11. Dziękuję za ofiary składane w kopertach na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  12. Bardzo serdecznie dziękuję tym wszystkim, którzy przyczynili się do jak najowocniejszego przeżycia Triduum Paschalnego. Dziękuję Księdzu Prałatowi za przewodniczenie Czwartkowej Liturgii i za wszelką pomoc, Ks. Mariuszowi za przygotowanie liturgii całego Triduum i całej Liturgicznej Służbie Ołtarza, Siostrze Lucynie za czuwanie również nad całą liturgią w ciągu Triduum. Siostrom Zakonnym – szczególne podziękowanie dla Siostry Wandy za pięknie przygotowane Ciemnice, Grób i wystrój prezbiterium oraz tym, którzy Siostrze pomagali: Andrzej Kieblesz, Ryszard Czop, Michał Smoleń, Agata Ciesielka i Weronika Ciesielka. Bóg zapłać Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Panom śpiewającym Pasję, DSM, Grupie Apostolskiej, tym, którzy prowadzili adoracje z poszczególnych rejonów parafii i Róż Różańcowych. Dziękuję przedstawicielom Strażaków z Tylicza i Muszynki, za asystę w czasie procesji rezurekcyjnej. Bardzo serdecznie dziękuję również wszystkim Wam Kochani Parafianie za liczne uczestnictwo w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia i w adoracjach – na tyle na ile to było możliwe, na ile pozwalały obostrzenia sanitarne. Bardzo dziękuje za wzorowe respektowanie tych obostrzeń. Dziękuję również tym, którzy łączyli się z nami na wspólnej modlitwie poprzez transmisję internetową. Niech Zmartwychwstały Chrystus obdarza Was wszystkich potrzebnymi łaskami. Niech błogosławi w codziennych trudach i daje nadzieję naszego zmartwychwstania. Niech te Święta staną się okazją do pogłębienia wzajemnej życzliwości i miłości w rodzinach i kontaktach międzyludzkich.
  13. Bóg powołał do wieczności śp. Antoninę Hamernik – pogrzeb we wtorek o godz. 12.00, pół godziny wcześniej różaniec.