AktualnościI Niedziela Adwentu, 27.11.2022 r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Okres Adwentu w Kościele, a zarazem nowy rok liturgiczny. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane będą msze św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. Jak w ubiegłych latach dzieci przed Roratami gromadzą się pod wieżą kościoła. Przynoszą ze sobą lampiony oraz serduszka z dobrymi uczynkami – serduszka te będą losowane, a właściciel wylosowanego serduszka zabierze w nagrodę – figurkę Dzieciątka Jezus, którą przyniesie następnego dnia na Roraty. W Muszynce Roraty codziennie o godz. 16.00.
 2. Jutro przypada 13 rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji – Bpa Andrzeja Jeża. Polecajmy w naszych modlitwach osobę Księdza Biskupa.
 3. W środę święto Św. Andrzeja, Apostoła.
 4. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
 5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Ze względu na adorację godzinki w czwartek przed Roratami nie będą śpiewane.
 6. W tym tygodniu przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Spowiedź z racji I piątku codziennie pół godziny przed mszą św. popołudniową i w czasie mszy świętych. W Muszynce spowiedź w piątek od godz.15.15.
 7. Z racji pierwszego piątku Ks. Patryk uda się do chorych w sobotę 3 grudnia od godz. 8.00. Dlatego też w tym dniu nie będzie zbiórki LSO.
 8. W sobotę w ramach nabożeństwa wynagradzającego Niepokalanemu Sercu NMP modlitwa różańcowa zostanie odmówiona w miejsce godzinek.
 9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
 10. W przyszłą niedzielę dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 11. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 9 zł. Bardzo prosimy o nabycie sobie tych świec, które zapalimy na wieczerzy wigilijnej. Można taką świecę zanieść również na grób kogoś bliskiego z naszej rodziny w duchu łączności z naszymi zmarłymi w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
 12. Można również w zakrystii nabyć Chlebki Miłosierdzia rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jeden chlebek nie mniejsza niż 9 zł. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przekazane na Caritas.
 13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje