AktualnościI Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024r.

 1. Serdecznie witamy wszystkich pielgrzymów, gości, wczasowiczów. Życzymy Wam udanego pobytu w naszej parafii i bezpiecznego wypoczynku. Pragniemy poinformować, że msze św. w naszym sanktuarium odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.30 i 17.00. Kościół sanktuaryjny otwarty jest od porannej mszy św. do zakończenia mszy św. popołudniowej. Cudowny obraz Matki Bożej Tylickiej jest w ciągu dnia odsłonięty – zapraszamy do prywatnego nawiedzenie naszego sanktuarium.
 2. W środę rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które w każdą niedzielę rozpoczynać się będzie o godz. 17.30, a po nim msza święta. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą św. - o godz. 9.30.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie.
 4. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
 5. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej.
 6. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
 7. W czwartek święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
 8. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
 9. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.45 będzie Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza tych, którzy w piątek nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie.
 10. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 8 zł.
 11. W imieniu swoim i P. Renaty Zielnik oraz jej rodziny pragnę serdecznie podziękować wszystkim za wsparcie finansowe tej rodziny. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek – w ramach pomocy po pożarze domu. Zebrano kwotę: 9227,16 zł i 25 Euro. Na ten sam cel Prezes Firmy „Muszynianka” przelał na konto parafii 10.000 zł. Pieniądze ze zbiórki jak i z „Muszynianki” zostały przekazane poszkodowanej rodzinie – za co jeszcze raz Pani Renata składa serdeczne podziękowania. W int. wszystkich darczyńców zostanie odprawiona msza św. 03.03.2024 r. o godz. 9.00 – zamówiona przez rodzinę poszkodowaną w pożarze – jak podziękowanie za złożone ofiary jak i za wszelkie przejawy życzliwości.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
 13. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.
 14. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Patryk Olszyński, zam. Tylicz i Julia Maciaś, zam. Iwkowa (zap.I)

             

<< Wróć do poprzedniej strony

Zobacz ogłoszenia

Zobacz intencje