I Niedziela Wielkiego Postu, 26.02.2023 r.

1. W ubiegłą środę rozpoczęliśmy okras Wielkiego Postu. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwie Gorzkich Żali, które w każdą niedziele rozpoczynać się będzie o godz. 17.30, a po nim msza święta. W Muszynce Gorzkie Żale śpiewane będą pół godziny przed mszą św. - o godz. 9.30.
  2. Za tydzień w niedzielę Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Z tej racji w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Ogólnopolski Fundusz Misyjny.
  3. Dziękuję osobom, które włączyły się w ogólnopolską akcję Caritas PACZKA DLA UKRAINY i przygotowały paczki dla mieszkańców Ukrainy. Przypominam, że dziś zbiórka do puszek jako pomoc ofiarom wojny w Ukrainie.
  5. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00 i po niej msza święta. Drugie nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 20.00. Ofiary składane na tacę w czasie tych nabożeństw w Tyliczu przeznaczone będą na kwiaty do Grobu Pańskiego. W Muszynce nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.00, po nim msza św., a w sobotę Droga Krzyżowa w Muszynce o godz. 19.00.
  7. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 10.45 będzie Droga Krzyżowa w naszym sanktuarium. Zachęcamy do uczestnictwa zwłaszcza tych, którzy w piątek nie mogą uczestniczyć w tym nabożeństwie.
  8. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź z racji I piątku od jutra pół godziny przed mszą świętą popołudniową i w trakcie mszy świętych. W Muszynce spowiedź w piątek od godz. 15.15.
  9. Do chorych z racji I piątku Ks. Patryka uda się w środę od godz. 12.30.
  10. W sobotę na godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
  11. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 7.00.
  12. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne i paschaliki – rozprowadzane przez Diecezjalną Caritas. Ofiara za baranka jak i za paschalik nie mniejsza niż 8 zł.
  13. Spotkanie uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej odbędzie się w najbliższy wtorek po mszy świętej popołudniowej w sali teatralnej na plebani. Na spotkanie należy przynieść paszporty oraz całość wpłaty w dolarach (980$). Można zabrać również ze sobą coś do pisania i notatnik lub kartkę by zapisać najważniejsze informacje.
  14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego. Jest już nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.
  15. Dziękujmy za ofiary składane na tacę oraz w kopertach na sprzątanie kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu. Dziękujemy również za ofiary przesłane na konto parafii.

Patryk Gogoc, zam. Mochnaczka Niżna oraz Nina Kieblesz, zam. Tylicz. (zap.II)

Rafał Sarata; zam. Złockie oraz Aneta Maciaś, zam. Tylicz (zap.I)