II Niedziela Adwentu, 04,12.2022 r.

1. Dzisiejsza niedziela to dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Przez cały Adwent w dni powszednie odprawiane są msze św. roratnie o godz. 17.00, a pół godziny wcześniej o 16.30 Godzinki do NMP. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach zwłaszcza dzieci. W Muszynce Roraty o godz. 16.00.
  3. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu o godz. 7.00, 11.15 i 17.00. W Muszynce msza św. o godz. 16.00. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny to zarazem patronalne Święto Sióstr Służebniczek posługujących w naszym Sanktuarium. Z tej okazji pragniemy wyrazić wdzięczność Siostrom za ich piękną pracę na rzecz parafii i środowiska. Bóg zapłać.
  4. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.
  5. W czwartek ze względu na Uroczystość nie będzie mszy św. roratniej.
  6. W środę nowenna do Matki Bożej Tylickiej połączona z Roratami.
  7. W tym roku swoje Złote i Srebrne Jubileusze Małżeńskie obchodzą małżeństwa, które zawierały sakramentalne związki małżeńskie w 1972 i 1997 roku. Bardzo prosimy o zgłoszenie w zakrystii wszystkich tych Jubilatów – najpóźniej do przyszłej niedzieli. Nie chcielibyśmy nikogo pominąć więc najprostszym sposobem będzie jeśli sami małżonkowie lub ich rodzina poinformują nas o ich Jubileuszu.
  8. W zakrystii i w przedsionku kościoła są do nabycia opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy ich zakupie niech będą wyrazem wdzięczności wobec Sióstr Zakonnych za ich posługę w naszej parafii.
  9. W zakrystii można też nabyć świece wigilijne rozprowadzane przez Caritas. Ofiara za jedną świecę nie mniejsza niż 9 zł.
  10. Spotkanie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w środę po Roratach.
  11. Wszystkich uczestników pielgrzymki do Ziemi Świętej prosimy o wypełnienie karty zgłoszeń i przyniesienie jej do zakrystii najpóźniej do przyszłej niedzieli. Związane to jest z rezerwacją biletów lotniczych. Jeśli ktoś jeszcze nie ma paszportu, dane związane z paszportem dopisane zostaną w późniejszym terminie. Czynimy starania by można było jeszcze powiększyć listę uczestników – o takiej możliwości będziemy informować, tych którzy zapisali się na listę rezerwową.
  12. Dziękujemy za ofiary składane na tacę, w kopertach oraz przekazane na konto parafii na cele parafialne oraz na sprzątanie Kościoła i utrzymanie porządku na cmentarzu.
  13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, zwłaszcza Gościa Niedzielnego.
  14. Św. Mikołaj pragnie nawiedzić ministrantów, lektorów i DSM. W związku z tym zaprasza na spotkanie we wtorek po roratach.